Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTiMTECH’den Memur-Sen’e Eğitim Desteği

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH) ve Memur-Sen Konfederasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında iki kurum arasında mesleki ve teknik eğitim alanında iş birlikleri yapılacak. OSTiMTECH, iş birliği kapsamında Memur-Sen üyelerine eğitim programlarında indirim uygulayacak.
Ostim Editör
17 Şubat 2021 12:28

Türkiye’nin ilk sanayi üniversitesi OSTiMTECH, kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla iş birliklerini güçlendirmeye devam ediyor. Üniversite iş birliği kuruluşları arasına Memur-Sen Konfederasyonunu da ekledi.

Memur-Sen ve OSTiTECH arasında çeşitli eğitim ve geliştirme faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.

OSTiMTECH Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından imzalanan protokol; belirlenen alanlarda eğitim, mesleki ve teknik eğitim, proje çalışmaları, lisans, ön lisans ve yüksek lisansı kapsayan eğitim programları, danışmanlık hizmetleri ile çeşitli konularda seminer, konferans türünde iş birliğini kapsıyor.

Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek’in yanı sıra OSTİM Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Zeki Şimşek ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Esen ve Mehmet Bayraktutar katıldı.

Eğitim programlarında indirim

İmzalanan protokol kapsamında Memur-Sen ve bağlı sendikaların üyeleri, personelleri veya birinci dereceden yakınlarının üniversitenin programlarını tercih etmesi ve kayıt yaptırması durumda ön lisans ve lisans eğitim ücreti için %10, lisansüstü eğitim ücreti için %25 indirim uygulanacak.  Protokol kapsamında ayrıca 3 öğrencinin işletme uygulamaları eğitimine kabulü yönünde taahhütte bulunması halinde ön lisans ve lisans eğitim ücretinin %15’i oranında da indirim uygulanacak.

Protokol’ün her iki tarafa, eğitim ve çalışma hayatına hayırlar getirmesini dileyen OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Memur-Sen ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

OSTİM Teknik Üniversitesi ve Memur-Sen, daha önce ilgili bakan, akademisyen ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı “Kamu Yönetimi ve Kalkınma Kongresi” düzenlemiş ve sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşmıştı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.