Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTiMTech’te Kayıt Heyecanı

OSTİM Teknik Üniversitesinde (OSTiMTech) kayıt heyecanı başladı. Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın ve Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, üniversiteyi kazanan ve kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri karşıladı. Vaatlerinin hayali olmadığını dile getiren Aydın, “Hepsinin arkasındayız. Gelen öğrencilerimiz hepsi birer emanet.” dedi.
Ostim Editör
31 Ağustos 2020 16:22

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yerleştirme Sonuçlarına göre OSTİM Teknik Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri bugün başladı.

Aileleriyle birlikte kayda gelen, üniversitenin yeni öğrencilerini Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek ve akademisyenler karşıladı.

“Hayallerimizin karşılığını görmüş olduk”

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, yeni öğrencileri karşılamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

OSTİM Teknik Üniversitesinin iş hayatının içinde olduğuna dikkat çeken Aydın, “Uygulamayı daha çok işe dokunarak gerçekleştirmek isteyen öğrenciler bizi tercih etmiş. Bu açıdan, biz de hayal ettiğimiz eğitim sisteminin karşılığı olduğunu görmüş olduk. İyi öğrencilerimiz geldi. Konumundan dolayı tercih eden öğrencilerimiz var, uygulama ağırlıklı olmamızdan dolayı tercih eden öğrencilerimiz var.

Bizim vaatlerimiz hayali değildi. Vaatlerimizin hepsinin arkasındayız. Arkasında olacağız. Gelen öğrencilerimiz bizim açımızdan hepsi birer emanet. Onları birer emanet kabul edip, kendileri için, ülkemiz için yetiştirme konusunda biz de ekibimizle beraber, tüm hocalarımızla beraber inşallah onlara hizmet edeceğiz. Hepimizi için yeni öğretim yılımız hayırlı olsun.” değerlendirmesini yaptı.

“Hayata hazır hale gelsinler istiyoruz”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, öğrencilerin çok zorlu bir sınav sürecinin ardından üniversiteyi kazandıklarına işaret ederek, “Artık bundan sonra kendi kaderleri üzerine çalışarak, risk alarak, girişimcilik yaparak, kendi imzalarını atma vakti geldi. Üniversitemizde öğrencilerimiz için hazırladığımız maddi, manevi imkanları kullanarak, hayata hazır bir hale gelsinler istiyoruz. Hepsine hayırlı olsun diyorum.” mesajını verdi.

Kariyer planlarını hayata geçirebilecekler

OSTİM Teknik Üniversitesini kazanmış olmanın mutluluğu ve gururuyla kayıt esnasında heyecanları gözünden okunan öğrenciler, kariyer planlarını hayata geçirebileceklerini düşünüyor.

Üniversiteyi yeni kazanan bazı öğrencilerin görüşleri şöyle:

  • Osman Demirbaş: “Endüstriyel Tasarım bölümüne yerleştim. Bölüm ilgi alanımdaydı. OSTİM Teknik Üniversitesinin eğitim şartları iyi, imkanları çok güzel o nedenle tercih ettim.”
  • Görkem Aydemir: “Bilgisayar Programcılığı bölümüne yerleştim. Staj yoğunluğu ve iş yerlerinde eğitim alacağımızdan dolayı daha iyi bir eğitimle mezun olacağımı düşünerek OSTİM Teknik Üniversitesini tercih ettim. Mezun olduğunda girişimci olmak istiyorum.”
  • Osman Arif Tunç: “İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümüne yerleştim. Staj imkanlarından dolayı tercih ettim. Mezun olduğumda kendi ofisimi açmak istiyorum.”
  • Büşra Bolat: “Endüstriyel Tasarım bölümüne yerleştim çok mutluyum, üniversitemizin benim için hayırlı olacağını düşünüyorum. Uygulama ve staj imkanlarını inceleyerek geldim. Biliyordum böyle güzel bir yer olduğunu. Mezun olduğumda vasıfsız biri olacağımı düşünmüyorum. OSTİM Teknik Üniversitesinin benim için faydalı olacağını biliyorum.”
  • Sercan Çavuş: “Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne yerleştim. Uygulamalı eğitimleri çok güzel bunun yanı sıra akademik kadrosunu incelediğim zaman yeni açılmış bir bölüm olmasına rağmen akademik kadrosu çok iyi, içeriği dolu. Ben aynı zamanda mobil uygulama geliştiricisiyim. Bu bölümü tercih etme sebebim buradaki bölümde pazarlamaya yönelikte eğitimler veriyorlar. Aynı şekilde yazılım dilindeki eğitimlerimiz de var. Ben pazarlama açısından kendimi daha fazla geliştirebilmek için bu bölümü tercih ettim. OSTİM Teknik Üniversitesini tercih etmek isteyenler vakit kaybetmesin hemen gelsin.”
  • Yusuf Naslı: “Makine Mühendisliği bölümüne yerleştim. Buradan mezun olduğumda rahatlıkla iş bulabileceğimi düşünüyorum. Çünkü burası sanayinin okulu. Savunma sanayiinde çalışmak istiyorum.”
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.