Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

‘Plast Eurasia’ Sektörü Buluşturdu

Plast Eurasia İstanbul 2012, 86 ülkeden sektör profesyonellerini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. Fuara katılan Ostim firmaları ziyaretçilerden yakın ilgi gördü.
Ostim Editör
05 Aralık 2012 14:01

Plast Eurasia İstanbul 2012, 86 ülkeden sektör profesyonellerini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. Fuara katılan Ostim firmaları ziyaretçilerden yakın ilgi gördü.

22. yılını kutlayan Plast Eurasia İstanbul, Tüyap tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 43 ülkeden 1085 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla düzenlendi. Sektör firmalarının rekabet güçlerini artırmalarına, yeni pazarlara ulaşmalarına katkı sağlayan ve önemli yatırımlara yön veren Plast Eurasia İstanbul 2012, 4 gün boyunca 86 ülkeden plastik endüstrisi profesyonellerinin buluşma noktası oldu.

29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında, 9 salonda 80.000 m2 sergi alanında gerçekleşen Plast Eurasia İstanbul 2012, yurtiçi ve yurt dışından gelen misafir ve satın alma heyetleri tarafından yoğun ilgi gördü. Plastik Makineleri, Kimyasal ve Hammaddeler, Makine Yan ve Ara Sanayi, Isı ve Kontrol Cihazları, Kalıp, Hidrolik ve Pnömatik, Geri Dönüşüm alanlarındaki üreticilerin yer aldığı fuara Ostim OSB ve OSB firmalarından Hemaş Makine, MZ Makine, Quant Lazer Kaynak ve Senkron Plastik de katılım gösterdi. Firmalar fuar boyunca, üretimleri ve satış şartları hakkında bilgiler verirken yeni iş bağlantıları kurma imkanı buldular.

Yurtdışı katılımlar
Tüyap ve T.C. Ekonomi Bakanlığı heyet organizasyonları kapsamında Azerbaycan, B.Hersek, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İtalya, Kanada, Kazakistan, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan gelen heyetler de fuarı ziyaret ettiler.

Plast Eurasia İstanbul 2012’de ayrıca Tüyap’ın organize ettiği “Uluslararası Plastik Endüstrisi Yayınları Editörler Buluşması” ve PAGEV’in düzenlediği “Plastik Teknolojisi ve Tasarım Yarışması Ödül Töreni” gerçekleştirildi. Türkiye’nin en dinamik ve istikrarlı büyüyen sektörlerinden biri olan plastik sektörünün yurtdışına yönelik tanıtımını pekiştirme amacıyla düzenlenen buluşmaya 12 sektörel yayının editörleri katıldı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.