Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

"Sanal Fabrikayı Hızla Hayata Geçirmemiz Gerekiyor"

OSTİM'in koronavirüs salgını sonrası odaklanacağı konulara ilişkin değerlendirmede bulunan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, "Özellikle bu bizim takip ettiğimiz başlıkların geleceğin dünyasına da hitap ettiğinin testini bence yapmış olduk. Kümelenme başlığı çok önemli, bu dijital ortamda yaptığımız e-ticaret çok önemli bunları geliştirmemiz gerekiyor. Sanal fabrika çalışmalarımız vardı, bunu da bizim hızlı şekilde hayata geçirmemiz lazım.” dedi.
Ostim Editör
25 Mayıs 2020 12:53

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin Üretimde ve Sanayileşmede Yeni Normal konulu Instagram canlı yayınına konuk oldu.

Orhan Aydın, koronavirüs salgınının bireysel ve kurumsal olarak herkesi etkilediğini belirterek, “Salgın birbirimize çok yaklaştırdı. Ümit ederiz ki birbirimizle olan ilişkilerimizde bundan ders almış olarak; daha yaşanabilir, paylaşılabilir, birbirimizin farkında olabileceğimiz bir dünyayı kurmak için ders olur.” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin dijital ortam üzerinden görüşmelerini gerçekleştirdiğini ifade eden Aydın, OSTİM firmalarının ihracatının arttırılması için dijital ortamlardan nasıl yararlanabileceklerine yönelik çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.  

Aydın, ”Bundan sonra belki ülkelere gitmeden ürünlerimizin tanıtımı konusunda, firmaların üretimlerini tanıtmak için bu ortamlardan ciddi şekilde yararlanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Geleceğin dünyasına hitap eden başlıklar

OSTİM’in koronavirüs salgını sonrası odaklanacağı konulara ilişkin de değerlendirmede bulunan Orhan Aydın, “Özellikle bu bizim takip ettiğimiz başlıkların geleceğin dünyasına da hitap ettiğinin testini bence yapmış olduk. Kümelenme başlığı çok önemli, bu dijital ortamda yaptığımız e-ticaret çok önemli bunları geliştirmemiz gerekiyor. Sanal fabrika çalışmalarımız vardı, bunu da bizim hızlı şekilde hayata geçirmemiz lazım.” diye konuştu.

Aydın, OSTİM Vakfı tarafından 2017 yılında kurulan OSTİM Teknik Üniversitesinin rolüne ilişkin de açıklamada bulundu.

Bu sene OSTİM Teknik Üniversitesinde birçok yeni bölümün açılacağını söyleyen Aydın, “Bunlar OSTİM sanayi bölgesinin, Ankara sanayisinin ekosisteminin ihtiyaç duyduğu bölümler. Bunları sanayiyle buluşturacağız ve onlara katkı sağlayacak şekle dönüştüreceğiz.” dedi.

Kaynak: www.savunmasanayi.org

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.