Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Savunma Sektöründe Endüstri 4.0

OSTİM’de ‘Savunma ve Havacılık Sanayinde İleri Teknolojilerin Kullanımı ve Endüstri 4.0 Çözümleri’ konulu etkinlik düzenlendi.
Ostim Editör
24 Ocak 2019 16:21

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyesi Tezmaksan, OSSA ve Atılım Üniversitesi ile birlikte ‘Savunma ve Havacılık Sanayinde İleri Teknolojilerin Kullanımı ve Endüstri 4.0 Çözümleri’ konulu etkinlik düzenledi.

650 bin CNC tezgahı var

OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açılışında konuşan Tezmaksan Müşteri İlişkileri Koordinatörü Yalçın Paslı, dünyada kullanılan üretim teknolojileri hakkında bilgi verdi. Küresel rekabetin her geçen gün daha da zorlaştığına dikkat çeken Paslı, üretimde rekabet için ileri düzey imalat teknolojilerinin kullanıma işaret etti. Paslı, dünya genelinde kurulu 650 bin adet CNC tezgah bulunduğunu ve yoğunluğu 3 eksen CNC tezgahların oluşturduğu bilgisini verdi.

Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme ve Mükemmeliyet Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu, ‘Bor Nitrür Kaplama Teknolojilerinin Savunma, İmalat, Medikal ve Optik Sektörler İçin Önemi’ isimli sunumuyla, bor kaplama teknolojisi alanındaki çalışmaları anlattı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Dr. Doruk Mendol da takım tezgahlarındaki verimlilik ve Endüstri 4.0 konularında katılımcılara bilgiler verdi.  

 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.