Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Siteler OSB oluyor

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Başkent'te mobilyacıların ağırlıklı olarak bulunduğu sitelerle ilgili olarak, "Amacımız, seçimlerden sonra hükümetimizin de desteğini alarak siteleri, ivedik ve Ostim gibi olabiliyorsa, kooperatif yapılanmasına veya mobilyacılar ihtisas organize sanayi bölgesine çevirmek" dedi.
Ostim Editör
29 Aralık 2011 00:00

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Başkent'te mobilyacıların ağırlıklı olarak bulunduğu sitelerle ilgili olarak, "Amacımız, seçimlerden sonra hükümetimizin de desteğini alarak siteleri, ivedik ve Ostim gibi olabiliyorsa, kooperatif yapılanmasına veya mobilyacılar ihtisas organize sanayi bölgesine çevirmek" dedi.

Vali Yüksel başkanlığında, Vali Yardımcıları Şentürk Uzun, Mahmut Yıldırım, Mustafa Tapsız, Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve odaya üye esnafın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Siteler'in durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Yüksel toplantıda yaptığı konuşmada, uzun bir geçmişi olan siteler mobilyasının hak ettiği yerde olmadığını belirterek, esnafın biraz daha gayretli olması gerektiğini söyledi. Siteler esnafıyla Mart ayında da bir araya geldiklerini ve yapılması gerekenleri görüştüklerini anlatan Yüksel, şunları kaydetti: "Bugün de aradan geçen zamanda ne gibi çalışmalar yapılmış, bunu görmeye geldik. Siteler'i ıslah etmek sabır gerektiren bir iş. Yapılan çalışmalar var ama esnafın biraz daha gayretli olması gerekiyor. Burada trafik düzenlemesi yapılsa da çözüm yok. Vatandaş gelip burada nasıl gezecek, siteler esnafının da bir durum muhakemesi yapması gerekiyor. El ele tutuşacağız. Birbirimizi destekleyeceğiz. Biz sitelere güveniyoruz, inanıyoruz. Amacımız Siteler'i organize sanayisine çevirmek”
Ankara Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Asım Balcı da siteler esnafıyla, akademisyenlerle bir araya gelerek bölgenin durumunu değerlendirdiklerini belirterek, Siteler'in bir envanterinin çıkarılması için ODTÜ ile birlikte bir çalışma yapmayı planladıklarını, bölgenin bir fotoğrafını çekeceklerini ve bundan sonra yapılacak çalışmaların buna göre yapılacağını bildirdi. Sektör temsilcilerinin işbirliğine ihtiyaçları olduğunu anlatan Balcı, esnafın bölgeye bir tasarım merkezi kurulması yönünde isteği olduğunu anımsatarak, "Ama bunun sorunu çözmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü kalifiye elaman sorunu var. Bir mobilya tasarım meslek lisesinin açılması daha iyi olacaktır, tasarım merkezinin de bu okulla birlikte yürütülmesi gerek" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ise mo bilya tasarım meslek lisesi açılabilmesi için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını dile getirerek, Altındağ Belediyesinin de Karapürçek Mahallesi'nde okul için kendilerine yaklaşık 12 dönüm arazi verilebileceğini söylediğini kaydetti.
Vali Yüksel de okulun yapılabilmesi ve işlerin daha da hızlandırabilmesi için Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yle görüşeceğini kaydetti. Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ise Siteler'de son dönemde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.