Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

TEMSAN ENERJİ SANAYİSİNİN MARKASI OLMALI

temsan Enerji Sanayisinin Markası Olmalı TÜRKİYE ELEKTOMEKANİK SANAYİ AŞ TEMSAN Stratejik kuruluş TEMSAN; tasarım ve projede marka olma hedefiyle HES'ten sonra RES'e de giriyor.
Ostim Editör
30 Ekim 2012 15:23

 temsan Enerji Sanayisinin Markası Olmalı TÜRKİYE ELEKTOMEKANİK SANAYİ AŞ TEMSAN Stratejik kuruluş TEMSAN; tasarım ve projede marka olma hedefiyle HES'ten sonra RES'e de giriyor. Türkiye'nin ilk ve tek elektro mekanik sanayisi olan TEMSAN yerli üretime öncü olma gayretiyle yenileniyor. Genel Müdür Hilmi Baştürk HES projelerinin hızla devam ettiğini belirterek,Rüzgar Enerjisinde de öncü olma hedeflerini açıkladı. Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın TEMSAN'ın stratejik kuruluşlardan olduğunu hatırlatarak yuerli üretimdeki öncü rolüne dikkat çekti. Yeni labratuar kuran TEMSAN yerli marka olma yolunda yeni fabrikalara ya da insan kaynağına ihityaç olmadığını aksine tasarım ve projeleri yaptıktan sonra OSTİM deki firmalarla kolayca üretimin yapılabileceğini söyledi. Enerji Fuarına katılan TEMSAN ve OSTİM ortak projelerini bakan Taner Yıldız'a aktardılar. Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Yıldız; yerli üretim için OSTİM ve TEMSAN 'a tam destek vererek;' Birlikte yapın' dedi. Uluslararası rekabette saha şartlarının eşit olmadığını vurgulayan Aydın, yerli alımlarda ofsett uygulmalannın her sektöre uygulanması gerektiğini belirtti. GAP Eylem Planı çerçevesinde TEMSAN in adının geçtiğini hatırlatan Aydın; bölge sanayisinin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olanın TEMSAN in büyümesi olduğunu söyledi. Bu anlamda Türkiye'de elektromekanik markası olması için TEMSAN in önünde hiçbir engel olmadığını belirten Hilmi Baştürk bu amaçla planlama ve yeniliklerin hızla yapıldığını ifade etti. Baştürk; yabancı ana sanayi ile de TEMSAN in hem fiyat hem de kalitede yarıştığını anlattı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.