Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Teröre Karşı Tek Ses Tek Yürek

Ankara iş dünyasını temsil eden meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri 10 Aralık 2016 Cumartesi günü meydana gelen hain terör saldırısına karşı ortak bildiri yayınladı.
Ostim Editör
13 Aralık 2016 15:14

Platform Ankara çatısı altında bir araya gelen Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Borsası (ATB), MÜSİAD Ankara Şubesi, TÜMSİAD Ankara Şubesi, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, ATO’nun ev sahipliğinde teröre karşı ortak bir bildiri yayımladı.

Platform adına ortak bildiriyi okuyan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara iş dünyası olarak başta PKK, DAEŞ ve FETÖ olmak üzere her türlü terörü lanetlediklerini belirterek, “Terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lanetliyoruz” diye konuştu. Terörle mücadelede sonuna kadar devletin yanında olduklarını ifade eden Baran, şunları kaydetti:

“Biz bu oyunları çok gördük, hepsini de bozduk. İnşallah bundan sonra da her türlü oyunu bozacağız. Bu topraklarda kader birliği yapmış, ortak geçmişe sahip, ortak bir geleceğe umutla bakan, kardeşliğe inanmış bizler için, bu memleket ilelebet vatanımız olarak kalacaktır. Kararlılıkla, birliğimize ve beraberliğimize daha fazla sahip çıkacağız. Teröre karşı tek ses, tek yürek olacağız. Rabbim vatanını seven her ferdin kuvvetini ve sabrını artırsın, birliğimizi daim kılsın.”

“Kirli bir oyun oynanıyor”
Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini belirten Baran, “PKK, DAEŞ, FETÖ gibi çeşitli maşa ve kukla terör örgütleriyle ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanıyor. Gerek terör saldırıları, gerek darbe, gerekse ekonomik oyunlarla sürekli önümüz kesilmeye çalışılıyor, ülkemizin istikrarı ve huzuru bozulmak isteniyor” dedi.

Kirli mihraklara en sert tokadı, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, “canı pahasına destanlara namzet bir mücadele veren” Türk Milleti’nin attığını söyleyen Baran, “Şer odakları bilmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır” diye konuştu.

“Bildikleri tek dil kahpeliktir”
İstanbul’daki terör saldırısının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde ve İslam dünyası için çok önemli olan Mevlit Kandili arifesinde yapıldığına dikkati çeken Baran, “Bir kez daha gördük ki terör örgütleri için hiçbir insani değerin, hiçbir kutsalın kıymeti yoktur. Bildikleri tek dil kahpeliktir” dedi. 

PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan, teröre karşı tavır alamayan bazı ülkelerin demokrasi, hukuk ve insan hakları konusunda söyleyecek sözü olamayacağını vurgulayan Baran, uluslararası camiaya, dünyayı saran terör belası karşısında samimi davranma ve birlik olma çağrısı yaptı. 

ATO Başkanı Baran, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı Vahit Ayazoğlu, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan Aydın, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hasan Gültekin ve Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve TÜSİAV Başkan Vekili Mustafa Zengin katıldı.

Kaynak: Ankara Ticaret Odası

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.