Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Tüm İmkanlarımızı Seferber Etmeye Hazırız”

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Yönetim Kurulu, ABD’nin, S-400 hava savunma sistemi tedariğini gerekçe göstererek aldığı yaptırım kararını kınadıklarını açıkladı. OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, “OSSA olarak, savunma sanayine hizmet üreten firmaların gelişimini ve kabiliyetlerini daha ileriye taşıyarak sektöre katkı sunmalarına destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız.” dedi.
Ostim Editör
16 Aralık 2020 09:39

OSSA Yönetim Başkanı A. Mithat Ertuğ, ülkemize uygulanan yaptırımlara karşı üyeleriyle birlikte geçmişte olduğu gibi bugün de T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın yanında oldukları mesajını verdi.

Ertuğ şu görüşleri paylaştı:

“Ülkemizin ihtiyacı olan savunma platform ve sistemlerinin oluşturulmasında var güçleri ile çalışmış, bununla birlikte ülkemiz tarafında kurulan uluslararası iş birlikleri ile yapılan birçok projede önemli roller üstlenen OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) üye firmaları, ülkemize karşı uygulanan yaptırımlara karşı geçmişte olduğu gibi bugün de; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığımızın yanında olmaya devam edecektir.

Güçlü KOBİ, güçlü Türkiye anlayışı ile pandemi döneminde bile çalışmaya ve üretmeye, gerektiğinde 3 vardiya olarak devam eden KOBİ’lerimiz, savunma sanayiimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturdukları sinerji ve güç birliği ile her zaman olduğu gibi elini taşın altına koymaktan çekinmeyeceklerdir.

Türkiye savunma sanayiinin altyapısının ve kabiliyetlerinin gelişimi ve geçirdiği dönüşüm neticesinde tam bağımsız bir savunma sanayii hedefi ile kritik alt sistem ve teknolojilerde dışa bağımlılıktan kurtulmak için verilecek en güzel cevap çalışmaya ve üretmeye devam etmektir.

Çalışmalar hız kesmeden devam edecek

OSSA olarak, savunma sanayine hizmet üreten firmaların gelişimini ve kabiliyetlerini daha ileriye taşıyarak sektöre katkı sunmalarına destek olmak için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. 

Bünyesinde yer alan 269 kuvvetli alt yüklenici firmadan oluşan yapısı ile OSSA tüm zorluklara rağmen, ülkemizin savunma sanayii alanındaki ihtiyaçlarını karşılama hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.

Yaptırımlarla hedef alınan T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), SSB Başkanı Prof. Dr. Sayın İsmail Demir, SSB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Faruk Yiğit, SSB Deniz Şube Müdürü Mustafa Alper Deniz, SSB Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve tüm SSB çalışanları ile birlikte, ülkemizin bekası, devletimizin ve milletimizin birliği ile daha güçlü bir savunma sanayii için çalışmaya ve üretmeye yılmadan devam edeceğimizi, hiçbir kuvvetin bizleri bu yolda engelleyemeyeceğini kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Birlikte Daha Güçlüyüz.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.