Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Türkiye’nin En Önemli Unsuru Girişimci İnsan Gücü

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin en önemli unsurunun girişimci insan gücü olduğunu bildirdi. Karamollaoğlu, “Sizlerin omuzlarında, sizlerin gayretlerinizle Türkiye belli bir noktaya gelecek.” dedi.
Ostim Editör
29 Kasım 2018 11:05

Karamollaoğlu,  parti yöneticileriyle geldiği OSTİM’de sanayicilerle bir araya geldi. Toplantının açılışını yapan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkent’te sanayileşmenin OSTİM’le başladığını kaydetti. Aydın, bölgeyi kuranların Ahilik kültürünü taşıdığını kaydederek, “Ankara’daki OSB’lerin içerisinde faaliyet gösteren, ismi bilinen firmaların, hemen hemen yüzde 80’inin geçmişi OSTİM’e dayanıyor. Büyük sanayi, müteahhitlik firmalarımızın çoğunluğunun burada tedarik merkezi var. Burasını çözüm merkezi olarak düşünebiliriz, hemen hemen bütün üretim alanlarının hepsi var.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin en önemli unsurunun girişimci insan gücü olduğunu bildirdi. Karamollaoğlu, “Sizlerin omuzlarında, sizlerin gayretlerinizle Türkiye belli bir noktaya gelecek.” dedi.

Ahilik anlayışının toplum tarafından benimsenmesinin yansıra yöneticiler tarafından da benimsenmesi gerektiğini anlatan SP Genel Başkanı şunları söyledi: “Bir numaralı mesele içinde yaşadığımız dünyayı bilmeniz gerekiyor. Dünyada kurtlar kavgası var. Ülkeler birbirleri ile çekişme içindeler. Herkes kendi menfaatini kolluyor. Güçlü olan ülkeler kendi güçlerini devam ettirebilmek için ister istemez zayıf olan ülkelerin imkanlarını kullanmak istiyorlar. Kullanmasalar buna itirazımız yok ama istismar ederek kullanmak istiyorlar. Yani fiilen sömürüyorlar. Enerji ve hammadde noktasında bunu görüyoruz. Her ülke kendi menfaatini geliştirmek için bunu yapıyor. Uluslararası sahada da ekonomi ister istemez en önemli unsur olarak öne çıkıyor. Bunu görmek mecburiyetindeyiz. Güçlü olmayan ülkelerin, bağımsız bir dış politika izlemeleri hemen hemen imkansız. Gücünüz kadar konuşuyorsunuz uluslararası sahada. Muhtaçsanız sizi basıp ezmek istiyorlar.”

“Sanayi olmadan Türkiye ayağa kalkmaz”

Karamollaoğlu, sanayici ve üreticinin istismarcı olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle sanayicilere, özellikle üretimle uğraşanlar rantiyeci değildir, üretecidir. Sanayi bizi güçlendirecek. Sanayi gelir dağılımında adalette vesile olacak. Sanayi tüm sektörlerin kalkınmasına neden olacak. Bir ülkede ilk önce sanayinin nasıl ayağa kalkacağını bilmeliyiz. Sanayi olmadan Türkiye ayağa kalkamaz. İşsizlik bitmez. Sanayicinin güçlenmesi Türkiye’nin güçlenmesi anlamına geliyor. Öyle yapacaksınız ki sanayici kendi yanında hemen devleti görecektir. Sanayici devleti yanında görmezse teşebbüste bulunamaz. Sanayi devleti yanında görmek ister. Bu kadar zor şartlarda mücadele eden sanayicilerimize altın madalya vermek gerekiyor. Faizsiz bir sanayi sisteminin olması gerekiyor. Bir yerde sanayiciye destek vermek istiyorsanız maliyetlerini düşürmelisiniz.”  

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.