Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Üretim Dünyası Olarak Her Türlü Katkıyı Vereceğiz”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Kabinenin, hayırlı olması temennisinde bulundu. Aydın, “Üretim dünyası olarak, her türlü katkıyı, desteği ve çabayı göstereceğiz." dedi.
Ostim Editör
10 Temmuz 2018 15:30

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Kabinenin, ülkemize, milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Aydın, “Biz de elimizden geldiği kadar üretim dünyası olarak, özellikle KOBİ’ler olarak her türlü katkıyı, desteği ve çabayı göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, bütün insanlık, İslam dünyası, dost ve kardeş ülkeler için son derece önemli bir ülke olduğuna işaret eden Aydın, “Türkiye, bütün dünyanın takip ettiği bir ülke. Özellikle de mazlum milletlerin gözleri ve beklentileri bizim üzerimizde. Dolayısıyla Türkiye’de yapılanlar sadece Ankara’yı, Türkiye’yi ilgilendirmiyor. Bütün bu beklentileri ilgilendiriyor. O nedenle yapılan iş, bütün dünyayı ve özellikle de İslam dünyasını etkiliyor. Dolayısıyla Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok.” dedi.

Bu ümitlerin yeni yönetim sistemine odaklandığını kaydeden Orhan Aydın, şunları söyledi: “Tam bir seferberlik halinde, ülkenin kalkınması için odaklanacak bir yapıya ihtiyacımız var. Ümit ediyoruz ve diliyoruz ki yeni yapı bu beklentilere cevap versin. Önce ülkemize sonra yakın coğrafyamıza, İslam dünyasına ve insanlığa buradan yeni bir dünya modeli üretiyor olalım.

Tarih ve coğrafyanın verdiği sorumluluk
Beklentimiz ve dileğimiz; eğitimi, üretimi ve ihracatı öncelikleyici bir kalkınma politikasıdır. Bu politika ülkemize büyük katkılar sağlayacaktır. Hep beraber seferber olmalıyız, çalışmalıyız, üretmeliyiz. Yeni yapı buna cevap verebilecek bir dinamizm içeriyor. Biz de elimizden geldiği kadar üretim dünyası olarak, özellikle KOBİ’ler olarak her türlü katkıyı, desteği ve çabayı göstereceğiz. Buna mecburuz. Üretmeden, üretimi öne almadan hiçbir sorunun çözümü mümkün gözükmüyor.

Türkiye olarak bir sorumluluğun orta noktasındayız. Bu, tarih ve coğrafyanın verdiği bir sorumluluktur. Bütün tarihimiz, geçmişimiz bu örneklerle dolu. Dolayısıyla sorumluluğunun farkında olan bir yönetim var. Cumhurbaşkanımızın özellikle buna inanmışlığı, herkesi motive edecektir. Bu yolda hep beraber yeni bir dünyanın kuruluşuna şahitlik edeceğiz.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.