Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Vizyoner Genç Projesi Tanıtıldı

Savunma Sanayii Akademi Başkanı Doç. Dr. Oral Cenk Aktaş, Genel Sekreter Serkan Taşkın ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Demirkan OSTİM’i ziyaret etti. Heyet, TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. tarafından yürütülen Vizyoner Genç Projesi’ni tanıttı.
Ostim Editör
11 Şubat 2020 16:10

Akademinin çalışmaları hakkında bilgi veren Doç. Dr. Oral Cenk Aktaş, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikte çalışan yetiştirmek için çeşitli eğitim ve sertifika programları düzenlediklerini anlattı. Aktaş, OSTİM’le de iş birliği yaparak firmaların ve çalışanların ihtiyaç duyduğu sektöre özel eğitimleri karşılayabileceklerini bildirdi.

TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Demirkan, şirket olarak Vizyoner Genç Projesi’ni yürüttüklerini anlattı. Demirkan, proje ile sektörde hizmet verecek olan profesyonellerin eğitimlerinin yanı sıra kamuoyunun sektörde yaşanan gelişmelerden haberdar edilmesi, savunma sanayiinde kariyer olanaklarıyla ilgili bilgilerin duyurulmasını takiben istihdam süreçlerinin düzenlenmesi ve kariyer hayatı için faydalı bilgilerin paylaşımını hedeflediklerini belirtti.

Vizyoner Genç programı kapsamında sektöre nitelikli insan kaynağı sağlamak amacı ile OSTİM bünyesinde bulunan savunma sanayi firmalarının staj ve iş başvuru süreçlerinin Vizyoner Genç portalı üzerinden yönetilmesi noktasında OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ile iş birliği yapılacak. 

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, her iki çalışmanın da kıymetli olduğunu, savunma sanayii sektöründe uygulanan modelleri başarılı bulduklarını her zaman iş birliği içinde hareket ettiklerini söyledi.

Vizyoner Genç Projesi hakkında detaylı bilgiye; https://vizyonergenc.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.