Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yapay Zeka, Derin Öğrenme ve Robotikte İş Birliği

HAVELSAN ile OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH), iş birliği protokolü imzaladı. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, “Birlikte yapay zekâ, derin öğrenme, robotik gibi alanlarda bazı proje çalışmalarımız olabilir. İş birliği için istekliyiz.” dedi.
Ostim Editör
28 Temmuz 2021 11:39

HAVELSAN ile OSTİM Teknik Üniversitesi, eğitim alanında iş birliğine gidiyor. İş birliği protokolü; HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek tarafından imzalandı.

“İş birliği için istekliyiz”

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, OSTİM’in, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ile savunma sanayinin can damarı niteliğinde olduğunu kaydetti.

OSTİM Teknik Üniversitesini OSTİM bünyesinde ortaya çıkarak kısa sürede önemli bir başarı yakaladığına işaret eden Nacar, “Klasik üniversite yaklaşımın dışında bir yaklaşımı var. Bu birlikteliğin HAVELSAN, OSTİM Teknik Üniversitesi ve ülkemiz açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Birlikte yapay zekâ, derin öğrenme, robotik gibi alanlarda bazı proje çalışmalarımız olabilir. Biz de iş birliği için istekliyiz.” dedi.

“HAVELSAN’ın iş birliğine çok önem veriyoruz”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, imzaladıkları iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: “HAVELSAN savunma sanayimizin temel direklerinden bir tanesi. Üniversitemiz bünyesinde HAVELSAN’dan gelip derslere giren hocalarımız var. HAVELSAN’ın desteğini her zaman hissediyoruz. Bu iş birliğinin somut sonuçlarının çıkması çok önemli. Ofset bağlamında HAVELSAN’ın üniversitemizle bazı teknoloji alanlarında iş birliği yapmasına çok önem veriyoruz.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.