Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Yapılandırma Can Suyu Olacak”

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, “Böyle bir süreçte yapılandırma can suyu olacaktır.” dedi.
Ostim Editör
09 Haziran 2021 14:23

Vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Resmi Gazete'de 09.06.2021 Çarşamba tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ORSİAD adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çamur, vergi barışının piyasalara canlılık getireceğine, üreten kesime can suyu olacağına inandıklarını, son barışın öncekilerden farklı olarak, sıkıntılı bir döneme denk geldiğini, bu anlamda büyük önem taşıdığını söyledi.

Reel sektörün bir buçuk yıldır salgınla mücadele ettiğine dikkat çeken Çamur, “Reel sektör için bu yapılandırma adeta nefes olacaktır. Borcunu zamanında ödeyenle ödemeyenin tartışılacağı zaman, bu zaman değildir. Bu dönemde yapılandırmaya çok ihtiyaç vardı, çok yerinde bir karar olmuştur.” dedi.

“Yapılandırmadan yararlanın”

Sanayicilere, iş insanlarına ve esnaflara “Yapılandırmadan yararlanın, bu fırsatı kaçırmayın.” çağrısında da bulunan Levent Çamur, şunları söyledi: “Yapılandırmanın geneli çok önemli olmakla birlikte özelikle esnafımız için sicil affı, üreten kesim için matrah attırımı imkanı yerinde kararlar olmuştur. Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı borçlarını ve kredilerini aksatanlar için sicil affı önemli bir fırsattır. Vergi Barışı’yla birlikte mükelleflerin borcunun üzerindeki yük alınmış, makul ödeme koşullarıyla önleri açılmış, piyasaların canlanması için gerekli adımlar atılmıştır. Bizlere düşen bu olanakları iyi değerlendirip, verilen süre içerisinde yapılandırmadan faydalanmaktır. OSTİM, İvedik ve Sincan OSB’lerdeki üyelerimiz başta olmak üzere tüm borçlu mükellefleri çarkların dönmesi için borç ve faiz yükünden kurtulmaya çağırıyoruz.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.