Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yerli ve Milli Ürünler Motivasyon Kaynağı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Karada, denizde, havada Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kullandığı yerli ve milli çok sayıda silah, araç-gereç ve mühimmat var. Bu, bizler için ayrı bir moral ve motivasyon kaynağı.” dedi.
Ostim Editör
24 Ocak 2020 16:38

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Roketsan’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kurumu olmazsa olmaz kuruluşlardan biri olarak nitelendiren Akar, Roketsan’ın önemli projeleri hayata geçirdiğini, gelişen harp araç ve gereçleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin etkin, caydırıcı ve saygın özelliğinin daha da arttığını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kahramanlık ve fedakârlığının dünyaca bilindiğine dikkati çeken Bakan Akar, "En iyi şekilde kullanabileceğimiz ileri teknoloji ürünü silah araç ve gereçlerle, bu kahramanlık ve fedakârlık çok daha etkili ve olumlu sonuçlar doğuracaktır." dedi.

Moral ve motivasyon kaynağı

Milli Savunma Bakanlığı olarak, yerli ve milli savunma sanayinin daima yanında olduklarını vurgulayan Bakan Akar, "Karada, denizde, havada Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kullandığı yerli ve milli çok sayıda silah, araç-gereç ve mühimmat var. Bu, bizler için ayrı bir moral ve motivasyon kaynağı. Bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Yerli savunma sanayiinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvik ve destekleriyle gelinen noktanın daha da geliştirilmesinin önemine işaret eden Bakan Akar, bunun sadece Türkiye için değil dost, kardeş ve müttefik ülkeler için de gerekli olduğunu belirtti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.