Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yıl Sonu İstihdam Hedefi: 2 Milyon

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, “3 ayda 760 bin istihdam sağlandı. Hedefimiz yıl sonuna kadar 2 milyon. İstihdamı artıracağız kayıt dışılığı önleyeceğiz.” dedi.
Ostim Editör
12 Nisan 2017 17:44

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, teşvik uygulamalarının sayısının 12’ye çıktığını, seferberlik kapsamında yıl sonuna kadar 2 milyon istihdam hedeflediklerini belirterek, “Üretim artsın, sanayi durmasın, işçi kazansın, herkes kazansın, ülke kazansın.” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Müsteşar Erdem, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalar ve istihdam faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

“OSTİM’li firmalar kurumsallaştı”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sıtkı Öztuna, 1997 yılında bölgede istihdam ofisini faaliyete geçirdiklerini hatırlatarak iş arayanla işçi arayanı buluşturan bir ara yüz oluşturduklarını ifade etti. Öztuna, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı seferberliği destekliyoruz. İŞKUR’dan onaylı özel istihdam büromuzla iş ve işçi arayanları bir araya getiriyoruz. OSTİM’li firmalar kurumsallaştı.” dedi.

“3 ayda 760 bin istihdam sağlandı”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Seferberliğiyle birlikte, Bakanlığın çalışma hayatında Milli Seferberlik ilan ettiğini söyledi. Erdem, bu kapsamda 3 ayda 81 ili gezdiklerini, ticaret ve sanayi odaları, borsalar ve STK’ların başkanlarıyla bir araya gelerek çalışma hayatında yapılması gerekenlere ilişkin görüşleri aldıklarını ve gerekli düzenlemeleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Bakanlık olarak sağladıkları teşviklere değinen, seferberlikle birlikte elde edilen istihdam rakamlarını paylaşan Erdem, “Teşvik uygulamalarımızın sayısı 12’ye çıktı. 3 ayda 760 bin istihdam sağlandı. Hedefimiz yıl sonuna kadar 2 milyon. İstihdamı artıracağız, kayıt dışılığı önleyeceğiz.” mesajını verdi.

Çalışma hayatındaki aktörlerin hepsini bir araya getirdiklerini vurgulayan Ahmet Erdem, “Çalışma hayatında görülen aksaklıkları Bakanımızla birlikte masaya yatırıyoruz. Üretim artsın, sanayi durmasın, işçi kazansın, herkes kazansın, ülke kazansın. Sanayicilere destek olmamız gereken noktalar var.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.