Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

19 Ülkeden 49 Girişimci OSTİM’de İş Ortağı Aradı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 22. si düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında, 19 ülkeden 49 girişimci OSTİM’li işletmelerle aynı masada buluştu.
Ostim Editör
20 Kasım 2019 16:21

OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; tarım, gıda, ilaç, medikal, lojistik, tekstil, konfeksiyon, ayakkabı, deri, turizm, ambalaj, kağıt, inşaat, yapı malzemeleri, mimarlık, makine, danışmanlık, seracılık, enerji ve toptan ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren ve Türkçe konuşan konuk iş insanları, ortak proje ve tedarik olanaklarını değerlendirdi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, “Her sene büyük bir coşkuyla sizleri burada ağırlamaktan son derece mutlu oluyoruz. Amacımız; bu görüşmelerden bir iş birliği çıkartmak. Bunu geliştirmek istiyoruz. Bu konuda biz bütün kurum ve kuruluşlarımızla sizlere her konuda destek olmaya hazırız.” dedi.

Heyet Başkanı olarak OSTİM’e gelen Gyursel Remziev Ingilizov, TOBB ve OSTİM’e teşekkür ederek, OSTİM’i evleri ve ofisleri olarak gördüklerini, iş birlikleri ve dostlukları geliştirmek istediklerini bildirdi.

“Bizi en çok heyecanlandıran heyet”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Dünyanın birçok ülkesinden, bölgesinden gelen, aynı dili konuşan değerli kardeşlerimiz, ülkemize ve bölgemiz OSTİM’e hoş geldiniz diyorum. Biz bu salonda çok sayıda yurt dışından gelen misafir ağırlıyoruz ama bizi en çok heyecanlandıran ve yüreğimize dokunan heyet, bu heyet. Bunu, bu salonda başlayıp biten bir organizasyon olarak görmek istemiyoruz.” ifadeleriyle sözlerine başladı.

Bir önceki programın ardından OSTİM OSB Yönetim Binası’nda Türkçe Konuşan Girişimciler Ofisi’ni hayata geçirdiklerini anımsatan Aydın, şu değerlendirmeyi yaptı: “Burası sizin her zaman kullanabileceğiniz bir yer, bizi farklı görmeyin. Bu iş yeri sizin. OSB’deki bütün ekibimizle, çalışanlarımızla, kümelerimizle size hizmet vermekten büyük keyif alacağız. Amacımız sadece ticaret değil; iş birliğini, kardeşliği geliştirme ve sürdürülebilir kılma konusunda biz görevliyiz. Bundan keyif alıyoruz. Burası sizin eviniz, iş yeriniz. Her türlü iş birliğini burada geliştirebilirsiniz.

Buradaki çalışmalar ve çabalar çok kıymetli ve önemli. Ülkelerinizin birçoğunu yerinde gördük ama bunu ticaret ve iş birliğiyle geliştirmek hepimizin üstüne düşen bir görev. Bu, hem ülkelerimizi, hem kardeşliğimizi geliştirecek önemli bir başlık. Kuru kuruya dostuz, kardeşiz, akrabayız demek yeterli olmuyor. Bunun içini bir takım iş birlikleriyle doldurmamız gerekiyor. Bu anlamda OSTİM çok farklı bir bölge. Birçok işin bir arada yapıldığı bir bölge. Burada yapılamayacak bir iş yok. Her iş burada yapılıyor.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.