Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

'2006 KOBİ yılı olmalı'

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, 2006 yılının KOBİ'leri destekleme yılı olması gerektiğini bildirdi.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 15:00

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, 2006 yılının KOBİ'leri destekleme yılı olması gerektiğini bildirdi.

Bolat, Türkiye Sanayi ve Sevk İdare Enstitüsü'nde (TÜSSİDE) dün akşam düzenlenen MÜSİAD Genel İdare Kurulu toplantısında, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) 2006 yılında sıkıntısız bir yıl geçirmesi için devletin gerekli desteğin sağlanması gerektiğini söyledi.

Herşeyin devletten beklenemeyeceğini ifade eden Bolat, "2006 yılı, KOBİ'leri destekleme yılı olmalı. Ama herşeyi devletten beklemek olmaz. Bizler, sürekli yakınmaktan, istemekten yana değiliz. Bizlerde çözüm üretmeliyiz. Verimliliği artırıp, maliyeti düşüren formülleri bulmalıyız" dedi.

Sivil toplum kuruluşu olarak Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer siyasi parti başkanları ile görüştüklerini, bunun gayet doğal olduğunu belirten Bolat, şunları kaydetti:

"Başbakan'la 2006 yılının ekonomik durumunu görüştük. Kurumlar vergisinin indirilmesinden memnunuz, ancak yatırım indirimlerinin kaldırılmasından memnun değiliz. Teşvik belgeli olmak kaydıyla yatırım indirimleri sağlanmalı. KOBİ'lerin Ar-Ge, eğitim desteğine ihtiyaç var. Ayrıca, küçük esnaflar için hipermarket düzenlemelerini öngören tasarının Meclis'e havalesini istedik.

Üç aydır, cami yapma-yaptırmama, içki yasağı var-yok, imam hatip liselerinin geliştirilip-geliştirilmemesi tartışmalarını inatla sürdürmek istikrarsızlıktan başka bir işe yaramaz. Tüm kişi ve kurumları uzun aradan sonra sağlanan istikrarı korumaya davet ediyoruz. Biz diyoruz ki, birliği bozacak tavırlardan kaçınalım.

1990'lı yıllarda yaşanan krizler tekrar yaşanmamalı. Herkesi sorumlu olmaya davet ediyoruz."

Bolat, konuşmasının ardından, 3 yeni üyeye MÜSİAD'ın rozetini taktı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.