Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

4. URGE’nin Odağı Kurumsallaşma

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), 30 üyesiyle 4. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi’ne (URGE) başladı. Yeni projede, firmaların kurumsallığının artırılması için eğitim ve danışmanlık hizmetlerine ağırlık verilecek.
Ostim Editör
06 Kasım 2017 15:08

OSSA, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen 4. URGE Projesi’ne başladı. 30 firmanın yer aldığı yeni proje, ‘Yerli Üretim ile Birlikte Uluslararası Rekabeti Artırma ve İhracat Kapasitesi Geliştirme’ başlığında yürütülecek.  4. URGE kapsamında, projeye dahil 30 firmanın kurumsallaşmasının artırılması için eğitim ve danışmanlık hizmetleri en üst düzeyde kullanılacak.

OSSA Koordinatörü Ece Umay, açılış toplantısında, kümelenme ve URGE projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Geçmişte yürütülen URGE projelerinden örnekler veren Umay, önceki projelerindeki başarılı örneklerin iki kez T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca ödüllendirildiğini ve iyi uygulama örnekleri arasında gösterildiğini anlattı. 

İhtiyaç analizi ve yol haritasının değerlendirildiği toplantıda, proje katılımcısı firmaların beklenti, öneri ve talepleri alındı. Başarıyla tamamlanan diğer URGE projeleri kapsamında katılımcı firmalarda izlenen gelişim örnekleri değerlendirildi.

Toplantıda, projenin ihtiyaç analizini gerçekleştirecek Global Piyasa firması yetkilileri, analiz süreci, pazar araştırması, ihracat ve e-ticaret konularında bilgilendirme sunumu yaptı. 

OSSA, üyelerinin ihracatını geliştirmek ve katma değerli ürün satışlarını artırmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Kümelenmenin 50’ye yakın üyesi çeşitli ülkelere doğrudan ihracat yaparken, birçok üyesi de savunma ve havacılığın küresel firmalarına dolaylı ihracat yapıyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.