Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

684 Binden Fazla Kişi Mesleki Yeterlilik Belgeli

OSTİM Teknik Üniversitesinde, Çalışma Hayatı ve MYK, Yetkili Belgelendirme Kuruluşu Süreç ve Uygulamaları Semineri düzenledi. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, şu ana kadar 684.857 mesleki yeterlilik belgesi verildiğini açıkladı.
Ostim Editör
29 Temmuz 2019 17:06

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH), İş ve Finans Seminerleri kapsamında iş ve eğitim dünyasına yönelik seminerlerine devam ediyor.

İş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alan mesleki yeterlilik belgesi, çalışanların ulusal meslek standartlarına sahip olduğunu gösteriyor. OSTiMTECH son olarak; konunun detaylı olarak tartışıldığı, Çalışma Hayatı ve MYK, Yetkili Belgelendirme Kuruluşu Süreç ve Uygulamaları Semineri’ne ev sahipliği yaptı.

Seminerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman Ulusal Yeterlilik Sistemi hakkında bilgi verdi. Ulusal meslek standartlarını ilgili sektör kuruluşları ile birlikte hazırladıklarını belirten Karaman, meslek sahiplerinin eğitimlerini nerede aldıklarına bakılmaksızın mesleklerini icra ederken ulusal meslek standartlarına ve yeterliliklerine uygunluğuna baktıklarını söyledi.

2014 yılında tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini hatırlatan Karaman, “Şu ana kadar 684.857 belge verildi. Bu sayı her geçen gün artıyor. Ulusal meslek standartları ve yeterlilikleri Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin eğitim müfredatlarına yansıtıldı. İş veren ve çalışanlara toplamda 403 milyon TL eğitim ve belgelendirme desteği sağladık.” dedi.

SC Belgelendirme firması kurucu ortağı Savaş Yılmaz da Yetkili Belgelendirme Kuruluşu Süreç ve Uygulamaları konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.