Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ağbal: “Üretirsek Büyürüz, Kalkınırız”

Ak Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, sahaya OSTİM’den çıktı.
Ostim Editör
14 Eylül 2015 18:21

Ak Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, sahaya OSTİM’den çıktı. OSTİM’in önemine işaret eden Ağbal, seçimlere ilişkin değerlendirmesinde reel sektörü ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Naci Ağbal, “1 Kasım seçimleri, inşallah ülkedeki huzur, güven ve istikrar açısından Türkiye’nin yenilenmesi bakımından hayırlı vesilelere neden olur. Bizim insanımızın daha fazla istihdama ihtiyacı var. İşçimizin, memurumuzun emeklimizin, sanayicimizin, müteşebbisimizin, KOBİ’mizin hepsinin bir ümide ihtiyacı var.“ dedi. Ağbal, büyüme ve kalkınmanın, üretimle sağlanabileceğini anımsattı.

AK Parti’yi yeni döneme taşıyacak kurmay kadroda Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Naci Ağbal, OSTİM’i ziyaret etti. Ağbal’ın OSTİM programında, AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer ve Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir de yer aldı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ağbal’ı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi, sanayicilerin ve üreticilerin siyasi iradeden beklentilerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal da OSTİM’in, ünü Ankara sınırlarını aşmış ve Türkiye’ye mal olmuş bir Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirterek, “Büyümesi, potansiyeli ve girişimciliği itibariyle haklı bir üne sahip. Benim de bunu atlamam mümkün değildi. Dolayısıyla elimizin tozuyla buraya geldik.” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve başladıktan sonra ilk ziyareti OSTİM’e gerçekleştirdiğinin altını çizen Naci Ağbal, ekonomi gündemine ilişkin görüşlerini aktardı.

“Üretirsek büyürüz”
Ülkemizin büyümesi ve kalkınması noktasında en önemli faktörün üretim olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı şunları söyledi: “Üretirsek büyüyeceğiz, kalkınacağız. Dolayısıyla bizim daha fazla üreten müteşebbislerimizle, işletmelerimizle beraber olmamız, onların taleplerini, şikayetlerini dinlememiz lazım. Onların vizyonuna da erişmeliyiz. Devletin özel sektörün yakaladığı o vizyona kendini tabi kılıp, ona eriştiği noktada kalkınma ve üretim arkasından geliyor.” dedi.

Ekonomiyle ilgili yapmaları gerekenler konusunda istişarelerde bulunmak üzere OSTİM’e geldiklerini bildiren Naci Ağbal, “OSTİM OSB; ünü Ankara sınırlarını aşmış ve Türkiye’ye mal olmuş bir Organize Sanayi Bölgesi. Büyümesi, potansiyeli ve girişimciliği itibariyle haklı bir üne sahip. Benim de bunu atlamam mümkün değildi. Dolayısıyla elimizin tozuyla buraya geldik.” dedi.

“Daha fazla istihdama ihtiyaç var”
1 Kasım seçimlerine yönelik olarak düşüncelerini de paylaşan Ağbal, seçimlerin önemini hatırlattı. Ağbal, şu ifadeleri kullandı: “1 Kasım seçimleri, inşallah ülkedeki huzur, güven ve istikrar açısından Türkiye’nin yenilenmesi bakımından hayırlı vesilelere neden olur. Tekrar ekonomide yakaladığımız bu ivmeyi, yeni dönemde de artırarak devam ederiz.

Bizim insanımızın daha fazla istihdama ihtiyacı var. İşçimizin, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin, müteşebbisimizin, KOBİ’mizin hepsinin bir ümide ihtiyacı var. Yaşam kalitelerini artırma ihtiyaçları var, bunu istiyorlar. Haklı olarak da talep ediyorlar.

Devletin ve hükümetin de görevleri bütün bu toplumsal talepleri karşılamak ve bu rüzgara yetişebilmek. İnşallah bunu hep birlikte başarmamız lazım. Bu noktada sivil toplum örgütü olmanın yanında gerçekten bu işin zahmetini çeken üreticiler ve ticaretini yapanlar olarak size de büyük görevler düşüyor. Biz sadece size kulağımızı versek çözümler zaten arkasından gelir.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.