Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ağlasun Belediyesi OSTİM Firmasını Tercih Etti

Burdur’a bağlı Ağlasun Belediyesi, ihtiyaç duyduğu hidrolik silindiri OSTİM firması Harmaner’den tedarik etti. Belediye Başkanı Ali Ulusoy, “Yabancı markalara dünyanın parasını ödemektense yerli firmamıza sahip çıkalım. Bu makineyi burada yaptıralım diye yola çıktık.” dedi.
Ostim Editör
13 Şubat 2020 14:36

Birçok sektörde Türkiye ve yakın coğrafyanın önde gelen tedarik merkezlerinden OSTİM; üretim, yedek parça ve servis hizmetlerinde özel sektör ve kamu kurumlarının en önemli çözüm ortağı.

Burdur’a bağlı Ağlasun Belediyesi, ihtiyaç duyduğu hidrolik silindirde yerli üretimi tercih etti. Belediye, OSTİM firması Harmaner tarafından üretilen 8 tonluk hidrolik silindiri bünyesine kattı. İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) üyesi olan Harmaner, 8 ve 13 tonluk yerli toprak silindiri üretiyor.

“Yerli firmamıza sahip çıkalım”

Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, tedarik noktasında ilk olarak yerli bir makine tercih etmek istediklerini söyledi. Ulusoy, Burdur’un bir diğer ilçesi Altınyayla’nın Belediye Başkanı Ahmet Serttaş’ın Harmaner firmasının ürettiği hidrolik silindiri tavsiye ettiğini kaydetti.

Yerli üretimin önemine dikkati çeken Ali Ulusoy, şu değerlendirmede bulundu: “Firma sahibi Adem Harman ile tanıştık. Yerli bir firma, ürünün arkasında duruyor. Yerli üretim silindir; kaliteli, motoru sağlam, kullanımı kolay, konforlu, yakıt tüketimi düşük seviyede. 2020 modelde makineye yeni özellikler eklenmiş. Yabancı markalara dünyanın parasını ödemektense yerli firmamıza sahip çıkalım. Bu makineyi burada yaptıralım diye yola çıktık. Allah razı olsun Adem Harman da bize yardımcı oldu. OSTİM firması Harmaner’i tercih ettik.”

“Tüm belediyelere referans oluruz”

Harmaner hidrolik silindiri ve yerli olan diğer makinelerin tercih edilmesi noktasında bölgedeki belediyelere de tavsiyede bulunacaklarının altını çizen Başkan Ulusoy, “Burdur, Isparta, Antalya olmak üzere Akdeniz Bölgesi’nde tüm belediyelere referans oluruz. Adem Bey’i davet ettik; ‘Gel, orada diğer belediyelere kullanımını göster.’ dedik. Onlar da bir çuval para vermesinler yabancı markalara. Gelsinler yerli firmamıza sahip çıksınlar. Biz de özellikle OSTİM Başkanımız Orhan Aydın’a ve Adem Harman’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha önce yayınladığımız Harmaner Firması haberine aşağıdaki linkten ulaşabilirisiniz.

http://www.ostimgazetesi.com/content/upload/bulletins/documents/temmuz-agustos-2019gazete-20190919134744.pdf

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.