Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Allah affediyor, umarım bankalar da edecek

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sicil Affı’nın geçtiğimiz günlerde yasalaştığını söyledi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sicil Affı’nın geçtiğimiz günlerde yasalaştığını söyledi.

Çağlayan, geçtiğimiz günlerde Sicil Affı’na ilişkin düzenlemenin yapıldığını, bundan sonrasının başta Merkez Bankası (MB) olmak üzere tüm bankalarda olduğunu söyledi. Çağlayan konuya ilişkin şunları söyledi: “Bizim orada (Muş’ta) ‘Eleği bahane edip, suya neden gidiyorsun’ derler. Burada artık bahane kalmadı. Borç ödenmiş ise, bu kişinin sicil kaydı temizlenecek. Kanunlar riayet edilmesi içindir. Sırf fantezi olsun diye kanun çıkartılmaz. Böyle bir kanun çıkarıldı ise, buna başta Merkez Bankası olmak üzere tüm bankalar uymak durumundadır” dedi. Bakan Çağlayan ayrıca, başta MB olmak üzere tüm bankaları vicdani hareket etmeye davet ederken, “Allah affediyor, umarım bankalar da affedecektir.”

"Tedbir paketi diye tuturmayın"
İş dünyasının yeni bir tedbir paketi beklentisi içerisine girdiğini ve bunu doğru bulmadığını ifade eden Bakan Çağlayan, “Kriz var ve 6 ay sıkıntılı geçecek. Hazırlıklı olmalıyız. Ümit ediyoruz kriz 3. çeyrekten itibaren artık Türkiye’den çıkmaya başlayacaktır. Ancak iş dünyası bir tedbir paketi beklentisi içerisindedir. Bunu doğru bulmuyoruz. Bu krizi Almanya ayrı Türkiye ayrı yaşamaktadır. Ve alınan tedbir paketleri ülkelere göre değişkendir. Bizden dünya ile aynı tedbirleri almamız beklenmemeli. Kaldı ki, biz hükümet olarak gerekli tedbirleri daha önce açıkladık” diye konuştu.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.