Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Alman Firmaları Türk Yatırımcı Bekliyor

Hannover Messe 2015 Fuarı'nda OSTİM küme üyeleriyle bir araya gelen Alman yetkililer pek çok firmanın kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek Türk işadamlarını ülkelerinde yatırıma çağırdı.
Ostim Editör
07 Mayıs 2015 10:43

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi ile OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi birlikte Hannover Messe 2015 Fuarı'na katıldı. Fuarda küme üyeleriyle işbirliği imkanlarını masaya yatıran Alman yetkililer, pek çok firmanın kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek Türk işadamlarını ülkelerinde yatırıma çağırdı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı URGE Projesi kapsamında Almanya’ya giden OSTİM grubu, fuarda, Hannover Ticaret Odası, Belçikalı MecaTech Kümesi, Hannover Kalkınma Ajansı ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Türkiye'nin Hannover Ticari Ateşesi M. Kudret Ceran ve Almanya'nın en genç Milletvekili Mustafa Erkan da fuar süresince OSTİM heyetine yakın ilgi gösterdi. Firmalar, Almanya programının son gününde teknokent ziyareti ve Türk-Alman İş Adamları Konfederasyonu (BUV) ile iş toplantısı gerçekleştirdi.

Her iki küme için ortak düzenlenen toplantılara Alman kurumlarının ilgisi beklenenin üzerinde oldu. Almanya Ekonomi Bakanlığı, Hannover Kalkınma Ajansı ve Hannover Ticaret Odası yetkilileri yatırım çağrısı yaptı. Ülkelerinde nüfusun hızla yaşlandığını belirten Alman temsilciler, pek çok firmanın sahibinin vefatı veya iş yapamayacak kadar yaşının ilerlemesi gibi nedenlerle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi ve Almanya’dan firma satın almak isteyen Türk yatırımcılara açık davette bulundu. Küme yöneticileri de bu durumu, Almanya’da yatırım yapmak isteyen yatırımcılar ve oradaki know-how’ı ülkemize aktarmak için önemli bir fırsat olarak gördüklerini ifade ettiler.

FUARA KATILAN KÜME ÜYELERİ:

Babacan Kauçuk, Büyük Anadolu Kauçuk, Emin İpek Kauçuk, Gülhan Yedek Parça, Lider Conta, Naturel Kauçuk, Öner Kauçuk, Ören Kauçuk, Özdekan Kauçuk, Sadık Tambursan Kauçuk

Biomass, Taşcı Makina, Makim, 2M Mühendislik, Karakaya, Tecimer, Damla Kimya, Hidronerji

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.