Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ankara Valisi Ercan Topaca OSTİM'li Sanayicileri Dinledi

Ankara Valisi Ercan Topaca, OSTİM’de düzenlenen bilgilendirme toplantısında sanayicilerle bir araya geldi. Topaca, sanayicilerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.
Ostim Editör
15 Ağustos 2017 17:39

Ankara Valisi Ercan Topaca, “Türkiye’de özel sektör, sanayi gelişmedikçe ülke olarak gelişmemiz, refahımızı artırmamız mümkün değil. Dolayısıyla Ülkemizin seçmiş olduğu ekonomik sistem de serbest piyasa ekonomisi olduğu için sizlerin önünü açacak, karşılaştığınız problemleri çözecek yolları, yöntemleri, teşvikleri Devletimiz uygulamaya çalışıyor.” dedi.

Vali Topaca, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural ve İl Yöneticileri ile birlikte OSTİM’de düzenlenen bilgilendirme toplantısında sanayicilerle bir araya geldi. Topaca, bölgedeki programının ilk bölümünde sanayicilerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi.

OSTİM OSB Konferans Salonu’ndaki toplantının açılışında konuşan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Vali Ercan Topaca ve İl Yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

“Verdiğim her sözü takip edeceğim”

Kendisine iletilen görüş ve önerileri dikkatle dinleyen ve not alan, sorunların çözümü için ilgili müdürler nezdinde görevlendirmeler yapan Ercan Topaca, sanayicilerin çalışmalarının Türkiye’nin gelişimine olan etkisine işaret etti.

Topaca şu değerlendirmelerde bulundu: “Sizlerin başarısı, Ülkemizin başarısıdır. Sizlerin gelirindeki artış, Ülkemizin gelirindeki artıştır. Genel yaklaşımımız budur. Türkiye’de özel sektör, sanayi gelişmedikçe ülke olarak gelişmemiz, refahımızı artırmamız mümkün değil. Dolayısıyla Ülkemizin seçmiş olduğu ekonomik sistem de serbest piyasa ekonomisi olduğu için sizlerin önünü açacak, karşılaştığınız problemleri çözecek yolları, yöntemleri, teşvikleri Devletimiz uygulamaya çalışıyor. Biz de bunun Ankara’daki takipçileri olarak huzurlarınızdayız.

Bütün sanayicilere başarı diliyorum. İnşallah sizler üreterek, bizler de sizin önünüzü açarak Ülkemizi hak ettiği yere taşıma konusunda, teknolojimizi geliştirme konusunda, refahımızı geliştirme konusunda birlikte beraber adımlarımızı atmayı umuyorum. Bu konuda samimiyetle ve verdiğim her sözü de takip edeceğimi bütün arkadaşlarımızın bilmesini istiyorum. Tıkandığınız yerde Vilayet olarak çok yakınız. Üreten arkadaşlarımız, gerek bürokraside gerek diğer alanlarda Valilik olarak bize ihtiyaç duyarsanız yakınız. İnşallah güzel, temiz ve faydalı üretimlerin yapıldığı OSB olmaya, Türkiye’ye örnek olmaya, gelişmeye OSTİM’de devam ederiz.”

Ankara Valisi Ercan Topaca, toplantının ardından OSTİM’de saha turuna çıktı. Topaca, bölgedeki firmaları ziyaret ederek, üretim, ihracat ve Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.