Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ankara'nın Sanayi Kentine Dönüşümünde Kritik Nokta OSTİM

S.S. OSTİM Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2016 Yılı Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in, Ankara’nın memur kentinden sanayi kentine dönüşmesinde kritik nokta olduğunu ifade etti.
Ostim Editör
12 Nisan 2017 18:19

S.S. OSTİM Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2016 Yılı Genel Kurul Toplantısı, ortakların katılımıyla gerçekleşti. Genel Kurul Divanı'nın Zeki Sayın'ın Başkanlığında, Necati Olgun ve Mithat Ertuğ'dan teşkilinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, açılış konuşmasını yaptı.

Aydın, "OSTİM Kooperatifi'ni 1967'de kuranlardan Allah razı olsun. Ankara, Türkiye'de sanayide ikinci sıraya yükselmiş bir şehir. OSTİM 1967'de Ankara'nın memur kentinden sanayi kentine dönüşmesinin kritik noktası. O zaman buralara gelenler, burada işlerini büyüttüler. Diğer OSB'lerdeki firmaların başladığı, yeşerdiği ve büyüdüğü yer OSTİM'dir. OSTİM'in ekosistemi altyapı oluşturdu, çığır açtı. Ankara'daki OSB'lerde yer alan firmaların yüzde 90'ı OSTİM firmasıdır. Buradaki adreslerini kapatmadılar. OSTİM'in gelişimi, değişimi devam ediyor. Diğer bölgelere örnek teşkil eden yüzümüz var. Bunlar buradaki firmaların organizasyonlarına, işbirliklerine dokunarak oluyor." dedi.

OSTİM Teknik Üniversitesi ile ilgili de bilgi veren Orhan Aydın, eğitim ve üretimin vazgeçilmez kavramlar olduğuna işaret etti. Orhan Aydın, "Üniversite için TBMM'de kanun aşamasına gelindi. Ülkemizdeki sorunların çoğu eğitim ve üretimsizlikten kaynaklanıyor. Bunları yapmadan hiçbir sorunu çözemiyoruz, dünyayla yarışamıyoruz. Nitelikli adam ve üretim; yarışı bunlarla kazanıyoruz. Gelecek nesiller için yapılması gerekirken yapılmayan işlerden sorumluyuz." ifadelerini kullandı.

Genel Kurulda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Bilanço ile Gelir Gider Hesapları ve Denetim Kurulu raporları sunuldu. Müzakerelerin ardından raporlar ayrı ayrı ibra edildi. Ardından tahmini bütçe görüşülüp karara bağlandı.

OSTİM Yatırım’ın Genel Kurulu gerçekleştirildi
OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Elektronik Genel Kurul sistemi de kullanılarak yapılan toplantıda 2016 yılı faaliyet raporu Genel Müdür Abdullah Çörtü tarafından hissedarlara okundu. Bağımsız denetim raporunun da müzakeresinin ardından 2016 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı yönetim kurulu üyelerinin ibrasına geçildi. Yapılan oylamada Yönetim Kurulu üyeleri oy birliği ile ibra edildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.