Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ar-Ge’de Yeni İş Birliği

OSTİM Teknik Üniversitesi ve Hacettepe Teknopark arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında her iki kurum Ar-Ge’de iş birliği yapılacak.
Ostim Editör
31 Ağustos 2021 12:05

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH) ve Hacettepe Teknopark arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, OSTiMTECH Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ve Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki tarafından imzalandı.

OSTİM’de gerçekleştirilen törene, Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Zeki Şimşek, OSTİM Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Bal, OSTİM Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bahar Erdal katıldı.

İmzalanan protokolle Hacettepe Teknopark ile OSTİM Teknik Üniversitesinin fiziki imkân, laboratuvar, enstitü, akademi, eğitim ve Ar-Ge merkezleri dâhil öğretim elemanı, teknik personel ve tecrübeleri birleşti.

Bilimsel ve teknolojik Ar-Ge çalışmaları ile ulusal ve uluslararası ortak proje ve iş birliklerinin yapılması amaçlanan protokolde, her iki kurum da Ar-Ge çalışmalarına birbirine destek sağlayacak.

İmza töreninin ardından üniversite laboratuvarını ziyaret eden Hacettepe Teknopark Müdürü Veysel Tiryaki, yerli ve milli sermaye ile OSTİM OSB’de üretilen ATV Traktör ‘OSTİMTRAC’a binip üniversite kampüsünde tur attı ve aracı deneyimledi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.