Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ARUS’a Avrupa’dan Gümüş Etiket

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası (ESCA) tarafından yapılan değerlendirmede Küme Mükemmeliyeti Gümüş Etiket ile ödüllendirildi. Gümüş Etiket ARUS’un uluslararasılaşmasına katkı sağlayacak.
Ostim Editör
28 Temmuz 2022 11:06

ARUS dahil olduğu COSME projesi EXXTRA “EXcellence EXchange and Teaming-up between RAilway clusters and ecosystems” kapsamında Gümüş Etiket almaya hak kazandı.

Avrupa’daki 350’den fazla kümenin faaliyetlerini, yapılarını ve yönetimlerini inceleyen ve Avrupa Birliği’nce Türkiye’de akredite edilen uzmanlar tarafından kümenin yapısı, yönetim ve yönetişimi, stratejisi, finansmanı, sağladığı hizmetler, bağlantıları, küme içindeki etkileşimler, başarıları ve kümenin tanınırlığı gibi farklı göstergeler üzerinden analizler yapıldı.

Geçerli Gümüş Etikete sahip tek kümelenme

Yapılan analizlerde kümenin bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetler sonucunda ortaya koyduğu başarısı, Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Küme Analizleri Sekretaryası (ESCA) tarafından da Gümüş Etiket ile tasdik edildi. ARUS Türkiye’de geçerli Gümüş etikete sahip tek kümelenme oldu.

İki AB Projesi bir UR-GE projesi devam eden ARUS’ta Küme Mükemmeliyeti Gümüş Etiketi ödülü, kümenin uluslararasılaşmasını artırmak için de önemli bir adım özelliğini taşıyor. Küme Mükemmeliyeti Gümüş Etiketi; kümenin hem mükemmellik yolunda ilerlemesini sağlayacak, Hem de Avrupa Birliği’ndeki farklı kuruluşlarla daha fazla işbirliği yapabilmesinin yolunu açacak.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.