Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ASKON Bilgi ve Teknoloji Bakanlığı bekliyor

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca, hükümetin ‘Teknoloji Bakanlığı’ kurma sözünü gerçekleştirmesini bekliyor.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca, hükümetin ‘Teknoloji Bakanlığı’ kurma sözünü gerçekleştirmesini bekliyor. Koca, "Aslında kaçırılmaya yüz tutan yeni bir dönemi yaşıyoruz. Çünkü bilim ve teknoloji açısından ülkemiz gerçek anlamda bir gerilik yaşamaktadır. Bu konularla ilgili olarak ciddi bir organizasyon yapısı ve sağlıklı hedefler koyamıyoruz" diye konuştu. Seçim öncesinde konuyla ilgili olarak Başbakan Erdoğan'ın verdiği "Bilgi ve Teknoloji Bakanlığı kuracağız" sözünün gerçekleşmediğini dile getiren Koca, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"İskandinav ülkelerinde kişi başı 500 euroya kadar ulaşmış bir Ar-Ge yatırımından bahsedilirken bizim bu alana yatırımlarımızın 10 euroların altında bulunması aslında fotoğrafı net olarak ortaya koymaktadır. Sadece Çin ile rekabette kamu yüklerinin azaltılmasını konu edinmekle, bu büyük yarışı kazanamayacağımız açıktır. Artık atraksiyon yapmak zorundayız. Bunu da lâyığı ile yerine getirebilecek elastik bir yapılanmayla kurulan ve işleyen bir bakanlığın koordinasyonunda yapmalıyız. Halen vakti geçmiş saymamalı ve yeniden, acil olarak konuyu ele almalı ve çözmeliyiz."

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.