Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ASO yeni adresinde

Ankara Sanayi Odası (ASO), Atatürk Bulvarı üzerindeki yeni binasına kavuştu. ASO’nun 17 katlı yeni hizmet binası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ankara Sanayi Odası (ASO), Atatürk Bulvarı üzerindeki yeni binasına kavuştu. ASO’nun 17 katlı yeni hizmet binası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

Açılışa Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Hazine’den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan açılışta yaptığı konuşmada, Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) KOBİ'lerle ilgili sorunların çözümüne ilişkin önemli açılımlar yaptığını söyledi. Sanayi stratejisi, sanayi envanteri ve yeni bir teşvik sistemi üzerine çalıştıklarını hatırlatan Çağlayan, bu ortamda ASO’ya daha fazla görev düştüğünü sözlerine ekledi.
ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise sanayinin artan küresel rekabet, uygulanan yüksek faiz-düşük kur politikası nedeniyle hızla kritik bir darboğaza sürüklendiğini ve sanayinin rekabet gücünün giderek zayıfladığını kaydetti. Çağa uygun bir sanayileştirme stratejisi geliştirmek gerektiğini vurgulayan Özdebir, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının başlatmış olduğu envanter çalışmalarının sanayideki birçok eksiği gidereceğini belirtti.

ASO’NUN YENİ AKILLI BİNASI
Akıllı bina olarak tasarlanan ASO’nun yeni hizmet binası, toplam 17 kattan oluşuyor. Bina girişinde bulunan turnikelerin dışında tüm katlarda çift yönlü kart okuyucular ile bina giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulabiliyor. Binada birbirinden bağımsız iki ayrı genel seslendirme ve anons sistemi bulunuyor. Binanın meclis salonunda kurulan konferans sistemi toplam 19 delege ve 1 başkan ünitesinden oluşuyor.
Toplantı salonunda bulunan aydınlatma otomasyonu sisteminin kat girişindeki dokunmatik ekran yardımıyla kontrol edilebilme imkânı olan binanın 2 ve 3’üncü bodrum katlarında otopark geneli CO gaz seviyesi açısından 24 saat izleniyor. Zemin kata yerleştirilen sabit ve hareketli kameralar yardımıyla binanın çevre de izlenebiliyor. Binada ayrıca yangın ve depreme karşı güvenlik sistemi bulunuyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.