Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ATİSAN Devir işlemleri için adımını attı

ATİSAN Sanayi Sitesi, elektrik sistemini OSTİM OSB’yle yeniliyor. Yenilenen yeni elektrik şebekesinin işletmesi de OSTİM OSB’ye devredilecek.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

ATİSAN Sanayi Sitesi, elektrik sistemini OSTİM OSB’yle yeniliyor. Yenilenen yeni elektrik şebekesinin işletmesi de OSTİM OSB’ye devredilecek.

ATİSAN Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özelge, BEDAŞ’ın 25 senedir elektrik şebekelerine bakım yapmadığından ve sistemin eskidiğinden yakınarak, OSTİM OSB’ye bağlı oldukları için sistemi değiştirme aşamasında bu devir işlemine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Özelge, OSTİM OSB’den alınan elektriğin BEDAŞ’tan alınan elektriğe göre daha kaliteli ve yüzde 15–20 oranında ucuz olduğuna da dikkat çekti.
OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, ATİSAN’ın doğru ve cesaretli bir karar verdiğini vurgulayarak, bölgenin tamamını bu sisteme dâhil etmeyi amaçladıklarını söyledi. “Yeni teknoloji, elektriğin daha kaliteli olmasını zorunlu hale getirdi. Özellikle bizim bölgemizdeki CNC tezgâhlar çok hassas ve en ufak bir elektrik dalgalanmasında bile kartları yanıyor. Her kartın yanması 4 bin–10 bin Euro’nun çöpe gitmesi demek. ATİSAN, bölgesinin bundan sonra kaliteli bir elektrik alması için karar verdi. Biz de bu kararı destekliyoruz. Bunun nimetlerini ATİSAN çok kısa bir süre sonra görecek” diyen Aydın, bu adımın OSB bünyesindeki diğer sitelere de örnek olmasını istedi.
4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu gereği, daha kaliteli ve ucuz elektrik kullanmak için her OSB kendi elektriğini kendi üretiyor, bakım ve onarım işlemlerini kendi yapıyor. ATİSAN elektrik şebekesinin yenilenerek devir aşamasına gelişinin 55 gün içinde tamamlanması planlanıyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.