Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ATİSAN'dan Eğitime Hizmet

OSTİM OSB’nin kurucu kooperatiflerinden ATİSAN Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi tarafından eğitime destek amacıyla kurulan ATİSAN Vakfı, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencileri destekliyor.
Ostim Editör
09 Eylül 2019 09:19

Vakıf, 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde 25 öğrenciye burs verecek.

ATİSAN Vakfı Yönetimi, yeni eğitim-öğretim döneminde burs vereceği öğrencilerle ve aileleriyle tanışma programı düzenledi. Programa, OSTİM Yönetim Kurulu Üyesi ve ATİSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özelge, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, ATİSAN yöneticileri, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, burs alacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Geleceğimize hizmet olarak görüyoruz”

ATİSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özelge, ATİSAN Vakfı’nın eğitim vakfı olduğunu ve ihtiyaç sahibi, başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla kurulduğunu belirtti.

Bugüne kadar 85 öğrenciye burs imkanı sağladıklarını ifade eden Özelge, burs verilecek öğrencilerin belirlenmesinde dikkat ettikleri hususları anlattı. Özelge, “Burs alacak öğrencinin ATİSAN ile bir bağı olması gerekiyor. Esnaf, çalışan veya ATİSAN mensuplarının yakını olması da önemli. Vazgeçemediğimiz diğer bir kriter; şehit veya gazi yakını olan öğrencilerle anne veya babadan yoksun öğrenciler önceliklerimiz arasında.” dedi.

Burs verdikleri öğrencilerden bazılarının mezun olduğunu bazı öğrencilerin de eğitim hayatına devam ettiğini vurgulayan Özelge, öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını kaydetti. Yaşar Özelge şunları söyledi: “Burs alan öğrencilerimiz çok başarılı. Büyük bir bölümünün not ortalaması 90 – 100 puan aralığında. Bu uygulamayı eğitime ve geleceğimize bir hizmet olarak görüyoruz, bu hizmeti ömrümüzün sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.