Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ATO Fuar Merkezi ANFED’le siftah yaptı

Türkiye’nin içinde bulunduğu durağan ekonomiye soluk aldırmak adına ciddi ölçüde pozitif katkı sağlayacağı beklentisiyle yapılan ANFED 2. Anadolu Ticaret Zirvesi ve Fuarı, ATO KONGRE ve SERGİ SARAYINDA 11 – 12 Nisan 2009 tarihlerinde gerçekleşti.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Türkiye’nin içinde bulunduğu durağan ekonomiye soluk aldırmak adına ciddi ölçüde pozitif katkı sağlayacağı beklentisiyle yapılan ANFED 2. Anadolu Ticaret Zirvesi ve Fuarı, ATO KONGRE ve SERGİ SARAYINDA 11 – 12 Nisan 2009 tarihlerinde gerçekleşti.

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz, BTSO Meclis Başkanı Halil Çelen, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt ve ANFED üyesi derneklerin başkanları ve işadamlarının hazır bulunduğu fuara ANFED Başkanı Doğan Kaynak ile çok sayıda davetli, sanayici ve işadamları katıldı.
Ostim Organize Sanayi Bölgesinin ve Yozgat Belediyesinin de stant katılımcısı olarak hazır bulunduğu fuarın açılışında konuşan Anadolu İşadamları Federasyonu Başkanı Doğan Kaynak, markalaşmanın önemine dikkat çekti. Marka olmak için iyi bir tanıtım organizasyonuna ihtiyaç olduğunu dile getiren Kaynak, “Bu konuda fuarlar önemli bir araç. Özellikle ihracatçı işletmeler için fuarlar büyük önem taşıyor” dedi. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarda mobilya, makine, güvenlik sektörü, iş makineleri, halı, gıda, reklam-tanıtım, tekstil, hazır giyim, deri, hazır giyim, acente, nakliyat, tarım, hırdavat malzemeleri, ahşap malzeme üretimi ve satışı yapan sektörler stant açtılar.
KOSGEB Genel Başkanı Mustafa Kaplan, fuar açılışında yaptığı konuşmasında dünya ekonomisinin zor bir dönemden geçtiğini belirterek bu günlerde moral ve dayanışmaya ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Finansmana erişimin zor olduğu dönemde 1 milyar dolarlık ihracat kredisi programı başlattıklarını belirten Kaplan, “Çok ciddi bir taleple karşı karşıya kaldık. Yeni destekler üzerinde duruyoruz. 2009 yılında da küçük ve orta boy işletmelere 4 milyar lira kaynak aktarılmasını hedefliyoruz” dedi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.