Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ATO’da Aygün, ASO’da Çağlayan yeniden

TOBB’un yeni yasasıyla mayısta yapacağı genel kurulu öncesinde yapılan seçimlerde Ankara Sanayi Odası’na (ASO) Zafer Çağlayan ve Ankara Ticaret Odası’na da Sinan Aygün yeniden başkan seçildi.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:05

TOBB’un yeni yasasıyla mayısta yapacağı genel kurulu öncesinde yapılan seçimlerde Ankara Sanayi Odası’na (ASO) Zafer Çağlayan ve Ankara Ticaret Odası’na da Sinan Aygün yeniden başkan seçildi.

TOBB’un yeni yasasıyla mayısta yapacağı genel kurulu öncesinde yapılan seçimlerde Ankara Sanayi Odası’na (ASO) Zafer Çağlayan ve Ankara Ticaret Odası’na da Sinan Aygün yeniden başkan seçildi. ASO Yönetim Kurulu seçimlerine Başkan Zafer Çağlayan tek listeyle girerken, 68 Meclis üyesinin 64’ünün oyunu aldı. Çağlayan, "Bulunduğumuz çıtayı daha yukarı götürme özverisi içinde olacağız" dedi. ASO’nun eski Yönetim Kurulu’ndan sadece 3 kişiyi yeni yönetim listesine alan Çağlayan, "Yeni bir taze kan değişikliği yapılması gerekiyordu" dedi. Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) gerçekleştirilen yönetim kurulu başkanlığı seçiminde Sinan Aygün, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıllık bir süre için yeniden ATO Başkanı seçildi. Türkiye Odalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da 161 geçerli oyun 159'unu alarak TOBB delegesi olmaya hak kazandı. ATO’da gerçekleştirilen oylamada, 162 meclis üyesinin tamamı öğlene kadar oylarını kullanarak seçimin sonucunu belirledi. Yapılan seçim sonunda ATO başkanı dahil 11 kişilik yönetim kurulu, Sinan Aygün ile beraber 26 kişilik TOBB delegesi ve 6 kişilik disiplin kurulu üyelikleri belli oldu. Yönetim Kurulu üyeliği seçimlerinde 162 oy kullanılırken, bunlardan 1'i geçersiz sayıldı. Geri kalan 161 oyun tamamını alan Sinan Aygün yeniden ATO Başkanı oldu. Seçim sonucunda ATO Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: ''Sinan Aygün (Başkan), Yönetim Kurulu Üyelikleri: Salih Bezci, Ali Gökşin, Vecdet Fehmi Şendil, Alaattin Doğan, Mustafa Deryal, Yaşar Kunar, Üner Karabıyık, Mehmet Aypek, Mehmet Kurnaz ve Atilla İmirlioğlu.'' ATO'da bugün yapılan TOBB delegeliği seçimlerinde Başkan Aygün ile birlikte 26 üye TOBB delegesi olarak belirlendi. ATO'da bugün 6 kişilik Disiplin Kurulu da yapılan seçimle belirlendi. Kurul şu isimlerden oluştu: Ali Aslan, Zeki Kara, Ferhat Ertürk, Sırrı Gülten, Ömer Balku ve Temel Aktay.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.