Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

AYDIN: Yaptığımız işleri bir ibadet kabul ediyoruz

S.S. Ostim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 39. Olağan Genel Kurulu ve Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2007 Mali yılına ilişkin Olağan Genel Kurulu Toplantıları, 17 Mayıs 2008 tarihinde METEM Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda ilk olarak, Ostim Yönetim Kurulu’nun 2007 yılında yaptığı faaliyetler sunuldu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

S.S. Ostim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 39. Olağan Genel Kurulu ve Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. 2007 Mali yılına ilişkin Olağan Genel Kurulu Toplantıları, 17 Mayıs 2008 tarihinde METEM Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda ilk olarak, Ostim Yönetim Kurulu’nun 2007 yılında yaptığı faaliyetler sunuldu.

Kooperatifin çalışmalarında gelinen son durum ve inşaat imalatları hakkında açıklamalar yapan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın; konut ve ticaret merkezi inşaatlarının tamamlandığını, iskân ve tapu işlemlerinin sonuçlandırılmaya başlandığını belirtti. Bugün Ankara’da “sanayi” denilince akla Ostim’in geldiğine dikkat çeken Aydın, “Bir rüya olarak başlayan Ostim projesi geride bıraktığımız yıllarda sürekli gelişerek dünyanın dört bir yanından devlet yetkililerinin, uzmanların, akademisyenlerin ve işadamlarının örnek aldıkları ve örnek gösterdikleri bir sanayi bölgesi haline gelmiştir” dedi.
Kooperatif ortaklarının da söz aldığı genel kurulda; emlak vergileri, boş arsaların aidatı, yeşil alanlar, atık kâğıtlar, batı yakasındaki D-E arsaları gibi konular tartışıldı. Eleştirilere yanıt veren Aydın, emlak vergileri hakkındaki kanun ve yönetmeliklerin bağlayıcı olduğunu, ancak konuyu takip ettiklerini belirtti. Aydın, boş arsalar için alınan aidatların, belediyelerin talep ettiği fiyattan çok daha düşük olduğunu ama bunların düşürülmesi için de teklifte bulunacaklarını söyledi. Yeşil alanların hukuki olarak OSB içinde olduğuna dikkat çeken Aydın, bunların bakım, onarım ve sulaması konusunda da Büyükşehir Belediyesinden destek alacaklarını ifade etti. Katılımcılardan Hamza Yılmaz’ın Ostim’deki atık kâğıt konusuna dikkat çekerek özellikle ağaç dikme şölenlerinden sonra bu sıkıntının yaşandığını dile getirmesi üzerine Aydın, konuyla OSB Çevre Müdürlüğünün ilgilendiğini, firmalara atık kâğıt kutularının dağıtıldığını ve her Salı toplama yapıldığını belirtti. Aydın eleştirilere karşılık, “Organize sanayi bölgesi olduk ve bu konuda bir sürü nimetten faydalanmaktayız. Ostim’de birçok güzellik oluyor; biz de bu işleri bir ibadet kabul ederek çalışmaktayız” dedi.
Toplantıda ayrıca, tapu ve resmi kurumlarda sıkıntı yaşanmaması adına ortaklardan istenen yetkilere dair belge oylandı. Yetkiler Divan Başkanınca açıklanarak 1163 sayılı Kooperatifler yasası kooperatif ana sözleşmesinin ilgili maddeleri ile Genel Kurul kararlarına kooperatifin ve ortakların menfaatlerine olacak şekilde kullanmaları hususu belirtilerek kabul edildi.
S.S. Ostim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 39. Olağan Genel Kurulu’nun ardından Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin 2007 Mali yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı’na geçildi. Toplantıda Kooperatifin çalışmaları, gelinen son durum ve inşaat imalatları hakkında açıklama yapıldı. Aydın, Mayıs ayında gerçekleştirilen Donanma Komutanlığı Malzeme Sergisi’ni örnek göstererek “Ostim’deki imalatçılarla büyük projelere girerek bölgemize iş getiriyoruz, ihracatla ilgili organizasyonlar kurarak ülkemize döviz kazandırıyoruz; bu nedenledir ki yeni binalar, imalathaneler, iş merkezleri inşa ederek istihdamı ve katma değeri artırıyoruz. Yeni iştirakler ve şirketler kurarak bölgemize yeni lokomotif firmalar kazandırıyoruz” dedi

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.