Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Aynı Yöntemlerle Başarı Sağlamak İstiyoruz”

Türk-Arap Sanayi İşbirliği Konferansı eğitim programını kapsamında, KOSGEB tarafından ülkemize davet edilen Filistin, Irak, Mısır, Tunus ve Libyalı heyetler OSTİM’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Ostim Editör
03 Nisan 2013 10:04

Türk-Arap Sanayi İşbirliği Konferansı eğitim programı kapsamında, KOSGEB tarafından ülkemize davet edilen Filistin, Irak, Mısır, Tunus ve Libyalı heyetler OSTİM’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Aralarında bakanlık, sanayi ve ticaret odaları, yatırım bankaları ve işadamlarının bulunduğu konuklara OSTİM’in üniversite-sanayi projeleri, kümelenme çalışmaları, organizasyon yapısı ve faaliyetleri anlatıldı. Kendi ülkelerinde de benzer yapıları oluşturmak ve aynı yöntemlerle başarı sağlamak istediklerini anlatan heyet üyeleri, Türkiye’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederek işbirliklerinin daha da artırılmasını istediler.

“Gönül bağımız var”
Konukları OSTİM’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM modelini bölge ülkelerinde uygulamak için çalışmalar yapıldığını hatırlattı. Orta Doğu coğrafyasında ki ülkelerin Türkiye’yle gönül bağı olduğunu ifade eden Aydın, “Sizlerle dostluk ve kardeşlik ve gönül bağımız var. Ticari ve sosyal tüm projelerde beraber olmak bizi memnun eder. OSTİM’i kendinizin bir çalışma ofisi olarak düşünebilirsiniz.” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.