Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

"Aziz Milletimizle Gurur Duyuyoruz"

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “15 Temmuz’da; Çanakkale’de, İstiklal Mücadelesi’nde olduğu gibi bir kez daha kahramanlık destanı yazıldı. Aziz milletimizle gurur duyuyoruz." dedi.
Ostim Editör
13 Temmuz 2017 14:15

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, 15 Temmuz darbe girişiminde, Türkiye’nin tarihinin en zorlu günlerinden birini yaşadığını belirterek, “Yeni 15 Temmuzların yaşanmaması, ülkemiz üzerindeki hain planları bertaraf etmek için yerli ve milli imkanlarımızla kalkınmamızı sağlamalıyız.” dedi.

Aydın, 15 Temmuz’un yıl dönümünde şu görüşleri aktardı:

“Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da tarihinin en zorlu günlerinden birini yaşadı. Karanlık ellerin maşa olarak kullandığı hainler, milli birliğimize, beraberliğimize, irademize kast etti. 249 şehit verdiğimiz, çok sayıda gazimizin olduğu bu kanlı kalkışmanın birinci yılındayız.

Demokrasiye saldıran şer güçleri Cumhurbaşkanımızı, meşru Hükümeti ve onların şahsında bizatihi milleti hedef aldı. Gözbebeğimiz Silahlı Kuvvetlerimizin içine yuvalanan, kökü dışarıdaki güruh, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yeltendi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu, siyasi partiler, STK’lar, basın; kısaca Türkiye, demokrasiye sahip çıkarak aklı selim içerisinde bu girişimi püskürttü.

Ülkemizin tarihi yürüyüşüne çelme takarak durdurmaya çalıştılar; yalnız bölgesinin değil Orta Asya’dan Balkanlara mazlumların umudu Türkiye’yi hizaya getirmek istediler. Ancak başaramadılar ve başaramayacaklar!

“Milletimiz tarihi direniş gösterdi”
15 Temmuz’da demokrasi düşmanları birliğimize saldırdı. Tarihi direniş gösteren milletimiz, alçakça kalkışmaya karşı gövdesini siper etti, hayasızca akını durdurdu.

Olayların başlangıcından itibaren halkımız büyük bir feraset örneği gösterdi; bir olduk, bütün olduk. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Türkiye, 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak birleşti. Beyhude girişimi bertaraf eden millet, demokrasiye, iradesine, Hükümetine, onuruna sahip çıktı, darbecilerin emellerini başlarına çaldı.

Tarihimize kara bir leke olarak geçen darbe girişimi, eksiklerimizi görmemizi sağladı. 15 Temmuz’da; Çanakkale’de, İstiklal Mücadelesi’nde olduğu gibi bir kez daha kahramanlık destanı yazıldı. Aziz milletimizle gurur duyuyoruz.

“Üç vardiya yirmi dört saat çalışmalıyız”
Sanayileşme stratejik bir kavramdır. Ülkelerin gücü üretimdir. Üretiminiz ne kadar güçlü ve dünya markası şeklinde ihracatınız varsa; güçlüsünüz ve bağımsızsınız. Üretimi gerçekleştirecek enstrümanların temeli ise teknolojinin ve buna bağlı olarak tasarımın size ait olmasıdır.

Bilgiyi ve teknolojiyi mutlaka üretime çevirmek gerekir. Kendi yaptığımız ürünleri önemsemezsek, yabancıların ürettiği ürünlerle kalkınmamızı sürdüremeyiz. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesinden başka çaremiz bulunmuyor.

Üretimin nitelikli hale gelmesi, marka çıkartmak için gelişmiş ekonomilerin yaptığı gibi davranmalıyız. Kendi üreticimizin önü açılmalı, onlara Ar-Ge ve inovasyon süreçlerinde sabır gösterilmeli ve destek sağlanmalı, uluslararası pazarlarda rekabet gücü geliştirilmelidir.

İhtiyaçlarımızı dışarıdan alarak kalkınmamızı gerçekleştiremeyiz. Üç vardiya yirmi dört saat çalışmalıyız. Rotamızı yerli ve milli üretime daha çok çevirmeliyiz. Yerli üretime destek, geleceğimize destektir.

Ankara’nın ve Türkiye’nin sanayileşmesinde kilometre taşı, bir kalkınma ekosistemi olan, 1967’den bu yana yerli ve milli sanayimizin gelişmesi için çalışan OSTİM, Türk sanayisiyle birlikte; bilim ve teknoloji geliştirme yetkinliğini artırarak özgün proje ve çözümlerle ülke ihtiyaçlarını üretmeye inançla devam edecektir.

Yeni 15 Temmuz’ların yaşanmaması, ülkemiz üzerindeki hain planları bertaraf etmek için yerli ve milli imkanlarımızla kalkınmamızı sağlamalıyız. Yerli ve milli düşünmeliyiz; daha çok üretmeli, küresel rekabette bize ait olan bilgi, teknoloji ve ürünlerle yer almalıyız.

OSTİM camiası olarak 15 Temmuz’da canıyla vatanımızı savunan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.