Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

BAE Büyükelçiliğine İlk Ziyaret OSTİM’den

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kısa bir süre önce Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ankara Büyükelçiliğine atanan Saeed Thani Al Dhaheri’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ostim Editör
27 Aralık 2021 17:11

Büyükelçi Saeed Thani Al Dhaheri ilk resmi ziyaretin OSTİM tarafından yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki ülke arasındaki ekonomik iş birliklerini geliştirmekle görevli olduklarını hatırlatan Al Dhaheri, “Ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi diplomatik ilişkileri de geliştiriyor. Diplomasinin anahtarı ekonomi.” dedi.

Türkiye’deki teknolojik ve ekonomik gelişmelere dikkat çeken Büyükelçi, şunları söyledi: “Türkiye sanayi ve teknolojide çok ilerledi. Müslüman bir ülke olarak Türkiye’nin geldiği noktadan gurur duyuyoruz. Türkiye’nin tecrübelerini transfer etmek istiyoruz.”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Büyükelçi Saeed Thani Al Dhaheri’yi OSTİM’e davet ederek iki ülke arasındaki ticaret ve iş birliklerini geliştirmeye hazır olduklarını söyledi. Aydın, “Bu ziyareti ticaret ve işe dönüştürebilirsek çok mutlu olacağız.” dedi.

Ziyarette, BAE Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Ahmed Salama, OSTİM Savunma Ve Havacilik Kümelenmesi (OSSA) Koordinatörü Dr. Uğur Aydın ve OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Uluslararası Proje Uzmanı Buğra Pekuslu da bulundu.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.