Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Bakan Özlü’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

OSTİM Yönetimi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
Ostim Editör
11 Temmuz 2016 16:28

OSTİM Yönetimi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Özlü’ye görevinde başarılar dileyen OSTİM heyeti, Sanayi İşbirliği Programı’nın (SİP) uygulanmasına yönelik görüşlerini aktardı.

65. Hükümet’te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini üstlenen Faruk Özlü’ye OSTİM Yönetimi hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Görüşmeye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ile Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk de katıldı.

Bakan Özlü’ye OSTİM camiasının başarı dileklerini ileten Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kamu alımlarının etkinleştirilmesine yönelik olarak yayınlanan Sanayi İşbirliği Programı’yla (SİP) Türk firmalarının çok kıymetli hale geldiğini ifade etti.
Aydın, Ankara metro ihalesinde getirilen yüzde 51 yerli katkı şartının da yerli sanayi açısından kırılma noktası olduğunu ancak şartın tam olarak yerine getirilmediğini belirtti.

Geçtiğimiz ay OSTİM ve Ankara Ticaret Odası (ATO) işbirliğinde düzenlenen Kamu Alımlarında Sanayi İşbirliği Programı Konferansı’nda konunun tüm yönleriyle değerlendirildiğini ileten Aydın, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndaki (SSM) uygulamalara diğer bakanlıklar, kamu kurumlarının zihinsel ve kurumsal olarak hazır olması gerektiğini kaydetti.

Orhan Aydın, “SİP’le birlikte Türk firmaları çok kıymetli hale geldi. Avrupa firmalarının bakışı, duruşu değişti. Yabancı firmalar ‘Türkiye’de ben hızlı tren yapacaksam yerli katkıya hazırım’ diyorlar. Onlar da firmalarımızın yetkinliklerine güveniyorlar. SİP’in bundan sonraki alımlarda en iyi şekilde yönetilmesini istiyoruz. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın bunu en iyi şekilde yapabileceğine inanıyoruz.” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de OSTİM'in çalışmalarını yakından izlediğini belirtti, en kısa sürede bölgeyi ziyaret edeceğini ifade etti.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.