Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Bangladeş Büyükelçisi Ülkesini Tanıttı

Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Siddiki ve beraberindeki İhracatı Geliştirme Bürosu ile Yatırım Kalkınma Kurumu yetkilileri OSTİM’de ülkeleri hakkında bilgiler aktardı.
Ostim Editör
27 Nisan 2017 17:10

Bangladeşli bir grup işadamının da katıldığı programın açılışında konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Bangladeş bölgemiz ve ülkemiz açısından ilişki geliştirebileceğimiz ve birlikte iş yapabileceğimiz önemli ülkelerden biridir.” dedi

Bangladeş D8’in (Developing 8) çok önemli üyelerinden bir tanesi olduğuna işaret eden Aydın, “OSTİM, küçük ve orta ölçekli işletmelerin bulunduğu, girişimciliğin kuluçka merkezidir. OSTİM olarak D8’in bir parçası olan Bangladeş’e her türlü imkanlarımız, bilgilerimiz, becerilerimiz emrinizdedir.” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi M. Allama Siddiki de iki ülkenin kardeşliğine dikkat çekti. Siddiki şunları söyledi: “Bugüne kadar aramızda hiçbir sorun çıkmadı; olmayacak da. Aramızda sadece sevgi ve saygı var. Şimdi bu sevgi ve saygıyı işbirliğine dönüştürmek zamanı.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.