Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Başarılı Olacağım Diyorsanız; OSTİM Teknik Üniversitesi

OSTİM Teknik Üniversitesi'ni ziyaretinde üniversite adaylarına seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Eğer çalışmayı, teknolojiyi seviyorsanız, özel sektör, kamu hesabı gütmeden, ‘ben okuduğum branşta başarılı olacağım.’ diyorsanız bu üniversite onun için.” dedi.
Ostim Editör
24 Temmuz 2019 14:47

2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almaya hazırlanan OSTİM Teknik Üniversitesi yoğun ilgi görüyor. Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı faaliyetinin tüm hızıyla sürdüğü kurum, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ağırladı.

Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Mütevelli Heyeti Üyeleri ve Rektör Prof. Dr. Murat Yülek’le bir araya gelen Yaşar, üniversite hakkında bilgiler aldı. Yaşar daha sonra OSTİM Teknik Üniversitesi’nden tercih danışmanlığı alan öğrenciler ve velilere hitap etti.

“Çalışmayı ve teknolojiyi seviyorsanız bu üniversite onun için”

OSTİM Teknik Üniversitesi’nin, önemli bir üniversite olduğunu belirterek sözlerine başlayan Fethi Yaşar, bütün dünyada OSB’lerde mutlaka üniversiteler, meslek yüksekokulları ve teknik okulların olduğunu bildirdi. Okulu bitirmenin; iş bulmak, hayata atılmak anlamına gelmediğini kaydeden Başkan Yaşar, “Okulu bitirdikten sonra okuduğunuz branşın karşılığı varsa, iş bulmada daha sıkıntı çekmeden, özel sektör, kamu bulabiliyorsanız bu bir başarı. Size bir ağabeyiniz olarak söylüyorum; eğer çalışmayı, teknolojiyi seviyorsanız, özel sektör, kamu hesabı gütmeden, ‘ben okuduğum branşta başarılı olacağım.’ diyorsanız bu üniversite onun için.

Çünkü bu üniversite sanayicilerimize, üretenlere eleman yetiştirecek. Buradan çıkan başarılı öğrencilerin büyük çoğunluğunun OSTİM’de, sanayi bölgelerinde iş bulma şansı yüzde 90’a yakın. Yeter ki çalışma şevki olsun, yeter ki o mesleği severek yapsın. Burayı tercih ederseniz hem uygulamayı, hem de bilimsel olarak sınıfta dersi öğreneceksiniz ama uygulamayı da fabrikalarda veya okulda hocalarımız sizlere gösterecekler. Onun için önemli bir üniversite.” dedi.

“Sanayiye büyük hizmet yapacak”

Türkiye’de çok sayıda özel üniversite olduğuna işaret eden Fethi Yaşar, şöyle devam etti: “Bir binayı tutuyorlar, üniversite standartları olmayan, sizi doğru yetiştirecek, altyapısı olmayan üniversiteler var Türkiye’de ama burası öyle değil. OSTİM Teknik Üniversitesi, sanayimize eleman, yönetici, uzman yetiştirecektir. Sanayimizin daha ileri noktalara taşınmasına büyük hizmet yapacaktır. Çok değerli Rektörümüz ve öğretim görevlilerimizin de öğrencilerimizi bilinçli bir şekilde yetiştireceğinden hiç şüphem yok.”

Yenimahalle’de yeni bir üniversite açılmasının heyecanını yaşadığını dile getiren Yaşar, konuşmasını, “Sevmediğiniz bir branşı katiyen seçmeyin. Bir insan bir işi sevmiyorsa onda başarılı olma şansı yoktur. Sevdiğiniz, heyecan duyduğunuz ama her şeyden önce okuduktan sonra hayatınızı o meslekle idame ettireceğiniz branşı seçerseniz önünüz aydınlık olur. Yolunuz aydınlık olsun. Başarılar diliyorum.” diyerek tamamladı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.