Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Başkan Mansur Yavaş’a Ziyaret

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.
Ostim Editör
09 Haziran 2020 14:02

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Aydın, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile OSTİM OSB ve OSTİM Teknik Üniversitesi arasındaki kurumsal iş birliklerinin görüşüldüğü ziyarette, OSTİM’e yapılan belediye hizmetlerinden dolayı Başkan Mansur Yavaş ve Belediye çalışanlarına teşekkür etti.

OSTİM ekosisteminin ve firmalarının, Ankara Büyükşehir Belediyesi projelerine katkı sağlamaya hazır olduğunu bildiren Aydın, “Ankara’da raylı sistemler başta olmak üzere pek çok sanayi kolunda önemli bir ekosistem var. Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS), Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sektörel yatırımlarına yerli ve milli takımlarıyla destek verebilir. OSTİM, OSTİM Teknik Üniversitesi, kümelenmelerimiz ve her biri alanında uzman ve nitelikli firmalarımız Büyükşehir Belediyemiz’e bilgi, tasarım ve üretimlerini aktarabilir.” dedi.

Orhan Aydın, Başkan Yavaş’ı OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) tarafından 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında, beşincisi, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Uluslararası Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’ne (ICDDA) ve OSTİM’e davet etti.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, kurumun, sanayinin içinde, üretimle yan yana olduğunu vurgulayarak hayata dokunan yönüne temas etti. Yülek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve bürokratlarını üniversite ve firmalarda ağırlamak istediklerini belirtti. Akademik kadrolarıyla çok sayıda proje ürettiklerini, bu kapsamda kentsel çözümler noktasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne katkı verebileceklerini dile getiren Murat Yülek, “Belediyemizin ihtiyaçlarına yönelik projelerde iş birliği yapabiliriz. Sizleri OSTİM’e, okulumuza davet ediyoruz. Firmalarımızın yeteneklerini yakında görmenizi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da OSTİM’de altyapı ve asfalt faaliyetlerine temas etti. Bilimsel çalışmaları, hizmetlerine yansıtmak istediklerinin mesajını veren Yavaş, OSTİM’e, üreticilere ve üniversitelere desteklerinin devam edeceğini söyledi. Mansur Yavaş ayrıca ICDDA etkinliğine de katılmaktan memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.

Küresel Buluşmada Dördüncü Sahne
23 Ekim 2018 16:59
İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.