Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Başkentli Öğrenciler Mesleki Uygulamalarını OSTİM’de Yapacak

Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ile Staj İş Birliği Protokolü imzaladı. Protokol lisans öğrencilerine, belirli süreli stajlarla OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve OSTİM’e bağlı kuruluşlarda mesleki uygulama imkânı sunuyor.
Ostim Editör
17 Mayıs 2022 11:51

Üniversite sanayi iş birliğinin başarılı örneklerini hayata geçiren OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Başkent Üniversitesi ile iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Öğrenci Yaz Dönemi Staj İş Birliği Protokolü İmzaladı.

Başkent Üniversitesi öğrencileri, OSTİM İstihdam Ofisi koordinasyonunda belirlenen kurum ve işletmelerde mesleki uygulamalarını gerçekleştirerek staj programlarını tamamlayacaklar.

Öğrenciler, protokol kapsamında OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde ve OSTİM’e bağlı kuruluşlarda geçerli çalışma şartlarına ve kurallarına uyarak ve tüm etkinliklere bizzat katılarak çalışacaklar. Staj eğitimini tamamlayan veya Başkent Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler, işveren kuruluşun kabul etmesi halinde kısmi zamanlı olarak çalışabilecekler.

Protokolü, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkent Üniversitesi İİBF adına da Dekan Prof. Dr. H. Nejat Basım imzaladı.  

“Bütün ekibimizle destek vermeye hazırız”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkent Üniversitesi ile köklü bir iş birliği geçmişine sahip olduklarını hatırlattı.

Başkent Üniversitesinin, Ankara Üniversitesi, TOBB ETÜ, Atılım Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile birlitek Ostim Teknopark’a ortak olan 7 üniversiteden biri olduğunu vurgulayan Başkan Aydın şu görüşleri aktardı: Bize ihtiyaç duyulan her yerde çalışmaya, katkı vermeye hazırız. Elimizden ne geliyorsa, stajyerlerimizle, mezunlarımızla ilgili, hocalarımızın OSTİM’le yapacağı projelerle ilgili, Avrupa Birliği projeleriyle ilgili, Horizon projeleriyle ilgili üniversite sanayi iş birliği ile ilgili teknoloji transfer ofisleriyle ilgili her ne lazımsa OSTİM’de bütün ekibimizle destek vermeye hazırız.

Konusunda yetkin arkadaşlarımızla protokolün içeriğini doldurarak, kurumlarımıza, bölgemize, ülkemize yararlı olmasını dileyerek bu protokolü imzalıyoruz.”

“Birlikte daha iyi işler yapacağız”

Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Basım, OSTİM ile iş birliği yapmaktan duydukları heyecanı paylaştı. Basım şunları kaydetti: “Hem uyum sağlayacağız hem de sürecin gelişmesine katkı vereceğiz. Protokolümüzde ön gördüğümüz modellerin de ötesinde yeni oluşacak her türlü iş birliği alanlarında çalışmaya biz de hazırız. İİBF olarak hep birlikte daha iyi işler yapacağız inşallah.” 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.