Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Batıkent Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını uğurladı

Batıkent Endüstri Meslek Lisesi 2010 – 2011 mezunları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı bir törenle yeni yaşamlarına ilk adımı attılar
Ostim Editör
12 Aralık 2011 00:00

Batıkent Endüstri Meslek Lisesi 2010 – 2011 mezunları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı bir törenle yeni yaşamlarına ilk adımı attılar.

Batıkent Endüstri Meslek Lisesi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı bir törenle 2010 – 2011 mezunlarına belgelerini verdi.

Batıkent Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Adem Öksüz, törende yaptığı konuşmada velilerden emanet aldıkları öğrencileri bir anne – baba şefkatiyle kucaklayarak, erdem ve bilgiyle donatarak, kendine ve toplumuna faydalı bireyler olarak tekrar ailelerine teslim etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Öksüz bu yolda en büyük emeğe sahip olan eğitimcilere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Öğrencilere her mezuniyetin başka bir basamağın başlangıcı olduğunu unutmamalarını öğütleyen Öksüz, mezunların gelecekte okullarını, öğretmenlerini ve en önemlisi ailelerini en iyi şekilde temsil etmelerini umduğunu sözlerine ekledi. Hayatta sağlıklı, mutlu ve en önemlisi ahlaklı bireyler olarak var olmalarını dilediğini söyleyen Öksüz, okullarını birincilikle bitiren öğrencileri de ayrıca tebrik etti.

Mezuniyet töreninde konuşan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı da sözlerine öncelikle mezun gençlere hayatta başarılar dileyerek başladı. Okulun bulunduğu bölge açısından çok önemli olduğunu özellikle vurgulayan Aydın, bir sanayi bölgesi içinde, bütün dünyada geçerliliği olan OSTİM OSB içinde eğitim almış olmanın kendileri için her zaman bir artı olacağına inandığını söyledi. Firmaların öğrencilere büyük katkıları olacağını söyleyen Aydın, OSTİM yönetiminde faaliyet gösteren istihdam ofisinin de gençlerin hizmetinde olduğunu söyledi.

Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “ Hayatta başarılı olabilmek için özgüven çok önemlidir. Sizlerden okulunuza, aldığınız eğitime ve dolayısıyla da kendinize güvenmenizi istiyorum. Bünyemizdeki küçük işletmeler kendilerine güveniyorlar ve yaptıkları işi de dünyanın dört bir yanına satıyorlar. Bu başarıları sizler de gösterebilirsiniz, buna inanın.”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da konuşmasında meslek eğitiminin önemine değinerek şunları söyledi: “Dünyanın gelişmiş ülkelerinin tümünde %60-70 oranında meslek lisesi mezunları bulunmakta. Ne yazık ki Türkiye’de meslek liseleri hak ettiği yeri bulamamışlardır. Her mesleğin, meslek eğitimini almış kişiler tarafından yapılması gerekir, gelişmiş ülkelerde yıllardır sistem bu şekilde işlemektedir.”

Törende okulu dereceyle bitiren ilk 3 öğrenciye onur belgeleri verilirken, halk dansları topluluğu da katılımcılar tarafından keyifle izlendi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.