Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Belarus Serbest Bölgesi ile İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

Ankara'da düzenlenen Türkiye-Belarus İş Forumu çerçevesinde, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ile Belarus Grodnoinvest Serbest Ekonomik Bölgesi arasında İş Birliği Sözleşmesi imzalandı.
Ostim Editör
16 Nisan 2019 15:33

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile Grodnoinvest Serbest Ekonomik Bölgesi Başkanı Sergei Tkachenko'yu temsil eden yetkili tarafından imzalanan sözleşme; bilgi alışverişi alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi, ekonomik iş birliği alanındaki projelerin yoğunlaştırılmasını amaçlıyor.

Sözleşme kapsamında; ülkelerinin ekonomik yaşamındaki rollerine uygun olarak, bölgelerinin ticari kuruluşlarına her türlü dış ekonomik faaliyetin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinde daha etkin bir yardım için iş birliği geliştirilecek.

Ortak girişim oluşturma ve yatırım projelerinin gerçekleştirilmesi konusunda her iki ülkenin KOBİ’leri teşvik edilecek. Ekonomik iş birliğini geliştirmek için iş toplantıları, seminerler ve konferanslar uygun koşulların oluşturulmasına katkı sağlanacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.