Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Büyüyen ve Gelişen OSTİM

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2015 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in organizasyon yapısının çok geliştiğini ve büyüğünü ifade etti.
Ostim Editör
13 Haziran 2016 10:42

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2015 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı tüm delegelerin katılımıyla OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü’nde yapıldı.

Toplantının açılışında delegelere hitap eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluş felsefesinin üyelerinin işlerini kolaylaştırmak olduğunu vurguladı. Devletin, sanayicilerin işlerini kolaylaştırmak ve bürokrasiden kurtarmak için yerinde yönetim anlayışıyla OSB’leri tasarladığını hatırlatan Aydın, “Doğru bir çözüm bu. Türkiye’de işleyen bir çözüm. Dolayısıyla bizim Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluş felsefesini hiç unutmamamız lazım. Çalışanlarımızın da unutmaması lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

OSTİM’in organizasyon yapısının çok geliştiğini ve büyüğünü ifade eden Başkan Aydın, OSTİM’in sadece kooperatif ve OSB’den ibaret olmadığını hatırlattı. Aydın, “Artık OSTİM kavramı içinde, OSB, kooperatif, yerli-milli üretim, teknoloji ve sorunların çözümü akla geliyor.” yorumunu yaptı.

“Kimlik kazandırmaya çalışıyoruz”
OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, 2015 yılı faaliyet raporunu, 2016 yılı çalışma raporunu sundu. Arıcı, OSTİM’in genelini ilgilendiren ve bölgeyi geleceğe hazırlayan revizyon imar planının uygulanmaya başladığını ve 2015 yılı içerisinde 90’a yakın ruhsat verildiğini aktardı.
OSTİM’in kabuğuna sığmadığını, Türkiye’de ve yurtdışında birçok yere model olduğunu hatırlatan Arıcı, “Yurtdışından birçok alım heyeti geliyor. Fiziki görünümümüzü de bunun paralelinde hızlı bir şekilde değiştirmemiz, yenilememiz gerekiyor. Bunları hızlandırmak ve biran önce bölgemize bir kimlik kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Genel kurulda faaliyet raporu ve denetim kurulu raporları okundu ve oy birliğiyle ibra edildi. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Orhan Aydın, Sıtkı Öztuna, A. Mithat Ertuğ, Yaşar Özelge, Behzat Zeydan.

Denetim Kurulu: Süleyman Eser, Mehmet Alkan.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.