Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çalışma Bakanlığı’ndan hizmet merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile bölge ve çevresine hizmet vermek üzere Ostim Hizmet Merkezi kurulmasına karar verildi.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:31

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliği ile bölge ve çevresine hizmet vermek üzere Ostim Hizmet Merkezi kurulmasına karar verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ostim Hizmet Merkezi açılacak. Merkez’de verilecek hizmetler ile Ostim’in yükümlülüklerini kapsayan resmi protokolü Ostim OSB adına Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın imzaladı.
Bina ve temel donanımı Ostim tarafından sağlanacak olan merkez, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı ve ilgili kuruluşların tek çatı altında toplanması, hızlı, etkin ve verimli bir çalışma anlayışı ile OSB dahilinde faaliyet gösteren işyerleri, işverenler, çalışanlar ve bunların hak sahipleri ile diğer vatandaşlara yerinde ve etkin hizmet vermesi amacını taşıyor.
Buna göre Bakanlık ve Bakanlığa bağlı Sosyal Sigortalar Kurumu, BAĞ-KUR, Türkiye İş Kurumu, Çalışma Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi gibi birimlerin verecekleri hizmetler belirlenerek protokole aktarıldı.
Merkez’de başvuru ve bildirimlerin kabulü, işyeri tescil işlemlerine ilişkin hizmetler, iş kazası ve meslek hastalıkları bildirimleri, kurma izin ve işletme belgesi başvuruları, iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık ve eğitim hizmetleri, işyeri ortam analizi başvurularını kabulü yapılabilecek.
Hizmet süresi ilk etapta 5 yıl olarak belirlenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ostim Hizmet Merkezi’ne ilişkin protokol çerçevesinde Bakanlık ve OSB arasındaki koordinasyonu OSB Müdürlüğü sağlayacak.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.