Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bölge esnafı sanayicisinin işlerini daha hızlı ve daha az vakit harcayarak yapabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hizmet merkezini açtı.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 14:56

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bölge esnafı sanayicisinin işlerini daha hızlı ve daha az vakit harcayarak yapabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hizmet merkezini açtı.

Merkezin binası, bilgisayar, büro malzemeleri, tefrişatı OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından temin edilerek Bakanlığın hizmetine sunuldu.
Merkezde Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, BAĞ-KUR, İŞKUR, ÇASGEM kurumları tek çatı altında birleştirildi. Firma sahipleri ve çalışanlarla ilgili işlemler için artık ayrı ayrı semtlere ve kurumlara giderek vakit kaybedilmeyecek.

Merkezde verilen hizmetler:

SSK hizmetleri; Sigortalı bildirimleri ve hizmet belgelerinin kabulü, yardım ve ödeneklerin yapılması, sağlık karneleri ile ilgili işlemler. Bağ-kur; sağlık karneleri ile ilgili işlemler, emeklilik işlemleri, sigortalama, diğer BAĞ-KUR işlemleri. İş Kur; çalışanların bildirim ve hizmet belgelerinin kabulü, işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı gibi ödeneklerin ödenmesi ve başvuruların kabulü, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri, iş başvuruları ve işçi taleplerinin kabulü. Bakanlık tarafından verilecek hizmetler; başvuru ve bildirimlerin kabulü, işyeri tescil işlemlerine ilişkin hizmetler, iş kazası ve meslek hastalıkları bildirimleri, işyeri ortam analizi başvurularının kabulü, iş kurma ve işletme belgesi başvuruları, iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık ve eğitim hizmetleri. ÇASEM; çalışma hayatı, sosyal güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği, ilk yardım, toplam kalite yönetimi, verimlilik vb. konularda eğitim başvurularının kabulü.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.