Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çankayalı Öğrenciler OSTİM Mesaisine Başladı

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi’nin (İŞİM) 2007 yılında başlattığı öğrenci projeleri uygulaması başarıyla devam ediyor. İŞİM bu yıl Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden 14 öğrenciyi daha firmalarla buluşturdu.
Ostim Editör
11 Mart 2019 11:19

Son sınıf öğrencilerinin diploma alma şartlarından biri olan saha proje çalışması kapsamında hem teorik bilgiler pratiğe çevrilecek hem de firmaların ihracatına katkı sağlanacak. Bahar dönemi programı için İŞİM üyelerinde mesaiye başlayan öğrenciler haftanın en az bir gününü firmada çalışarak geçirecekler. Bu dönemle birlikte 12 yıllık süreçte İŞİM öğrenci projelerinin sayısı 260’a ulaştı.

Üniversite-sanayi iş birliğine örnek

Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahir Nakip, öğrenci projelerinin üniversite-sanayi iş birliğinde önemli bir örnek teşkil ettiğini ifade etti. OSTİM’in kendileri için kıymetli olduğunu vurgulayan Nakip, öğrencilerin üç buçuk yıl boyunca teorik olarak aldıkları bilgileri ve stajlarından elde ettikleri deneyimlerle OSTİM’e geldiklerini anlattı.

Uygulamadan firma sahiplerinin de memnun olduğunu dile getiren deneyimli akademisyen, şu değerlendirmede bulundu: “Öğrencilerimiz firmalara dış ticaret alanında ufuk açacak projeler geliştiriyor. Dönem sonunda öğrenciler bu dersten geçebilmek için firma yetkililerinin de katıldığı toplantıda hazırladıkları projeleri sunarak not alıyorlar. Memnun olduğumuz hususların başında şu var; bu öğrencilerimize iş teklifleri geliyor. 6 öğrencimiz bu proje kapsamında firmalara yerleşti.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.