Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Centilmen Şampiyon: OSTİMSPOR

OSTİMSPOR iyi bir altyapı ile amatör 7 grupta mücadele ediyor.
Ostim Editör
11 Şubat 2016 17:04

OSTİMSPOR iyi bir altyapı ile amatör 7 grupta mücadele ediyor. Geçen sezon U17 takımı şampiyon olan, U15 takımı da sezonu üçüncü bitiren kulübün önceliği; centilmen sporcu yetiştirmek.

7 grupta 250’nin üzerinde sporcuyla yeşil sahalarda mücadele eden OSTİMSPOR’un öncelikli hedefi ahlaklı ve terbiyeli sporcular yetiştirmek. Altyapıda U19, U17, U16, U14, U13, U12 ve U11 gruplarında takımları bulunan OSTİMSPOR’un bu sezon U17 takımı şampiyon oldu. U15 takımı da sezonu üçüncü olarak tamamladı.

“Önemli olan centilmenlik”
OSTİMSPOR Altyapı Teknik Sorumlusu Hameş Şentürk, amaçlarının öncelikle sporcuları ahlaklı ve terbiyeli yetiştirmek, sonrasında da başarılı bir sporcu olmaları için çalıştırdıklarını belirtti.

Takımlar hakkında bilgi veren Şentürk, “Şu anda U19 takımımız grupta ikinci sırada. Biten gruplardan, U17 takımı şampiyon oldu. U15 takımı da bu sezonu üçüncü bitirdi. U19’da 25 sporcu var. Şampiyon olan U17 takımını U19’a aldık. Ankara’da U19’da oynayan en genç takıma sahibiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceliklerinin ders olduğunu ifade eden Teknik Adam, derslerinde başarılı olan sporcuları da ödüllendirdiklerine değindi. Şentürk, “Derslerinde başarılı olsunlar gayemiz o. Bunun dışında futbol bir sosyal faaliyet olsun Kazanmanın ve kaybetmenin her şey olmadığını sporcularımıza söylüyoruz. Önemli olan centilmence, sportmence sahada mücadele etmeleri. Yenildikleri anda rakibi tebrik etmeleri.” yorumunu yaptı.

Kulüpteki sporcuların OSTİM’li İşadamlarının ve bölgede yaşayan ailelerin çocuklarından oluştuğuna dikkat çeken Şentürk, “Bölgede çalışan bir çırağın yaşı 14,15,16 ve 17 gruplarında tutarsa aramıza alıyoruz. U13 grubunda OSTİM iş adamlarının çocukları bulunuyor. Çalışan grup olursa idmanlarımız akşam 17.00’dan sonra oluyor.” dedi.

Gençlere kesinlikle bir sportif faaliyette bulunmalarını öneren Şentürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Topluma karışma, toplumla hareket etme, farklı insanlarla tanışma… Bunlar çok önemli. Gençlere en büyük tavsiyem sportif branşlarda bulunmaları. Futbol, basketbol, voleybol veya yüzme gibi çeşitli spor dalları olabilir.”

Kulübün altyapısının çok geliştiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, OSTİMSPOR’u Ankara’da örnek takım yapmayı hedeflediklerini bildirdi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.